bazarnews

کد خبر: ۹۷۸۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
پور ابراهیمی اعلام کرد:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پلمپ بورس تهران انتقاد کرد و گفت:نحوه برخورد در پلمپ بورس تهران قابل قبول نیست و این موضوع به زودی در نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.
گروه بورس بازارنیوز: «محمدرضا پور ابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره پلمپ ساختمان بورس تهران، گفت: با وجود حق قانونی شهرداری تهران و رأی دیوان عدالت اداری، نحوه برخورد در پلمپ بورس تهران قابل قبول نیست، زیرا پرونده تعهدات شرکت بورس تهران از طریق مکاتبه با وزارت امور اقتصادی و دارایی و شورای عالی بورس در چارچوبی منطقی قابل حل و فصل بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع به زودی در نشست ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد تا ابعاد دیگر آن مشخص شود.

وی با بیان اینکه در صورت تخلف در بورس تهران بابت عدم ایفای تعهدات نسبت به شهرداری، مسئولیت برعهده مجموعه‌ای است که باید براساس قانون عمل می‌کرد، ادامه داد: از وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌خواهیم هرچه سریع‌تر به این موضوع ورود و تصمیم‌گیری کند تا شاهد وضعیت کنونی یعنی تضعیف ارکان اقتصادی کشور نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ضرورت رعایت قانون، ضوابط و مقررات و ایفای تعهدات بورس به شهرداری تهران، اضافه کرد: علی رغم وجود تعهدات شرکت بورس تهران، انتظار می‌رفت شهرداری با روش منطقی‌تری نسبت به این موضوع برخورد می‌کرد، زیرا این برخورد‌ها برای کشور در فضای بین المللی اثر منفی دارد و از سوی دیگر موجب نگرانی در داخل کشور می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ضمن اینکه مطالبات شهرداری تهران از شرکت بورس تهران باید کامل پرداخت شود، اما روش برخورد قابل قبول نیست و شهرداری باید در نحوه برخورد خود بازنگری کند.
 
منبع : خانه ملت
 
پایان پیام//
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: