bazarnews

کد خبر: ۹۷۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴ سنت کاهش به ۸۵ دلار و ۹۵ سنت رسید.
به دنبال ترمیم اقتصاد‌های کرونا زده که سبب رشد تقاضا در آمریکا و سایر نقاط جهان شده قیمت نفت پس از رشد قیمت روز‌های اخیر امروز اندکی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴ سنت کاهش به ۸۵ دلار و ۹۵ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر هم امروز با ۱۵ سنت کاهش به ۸۳ دلار و ۶۱ سنت رسید.

در حالی که پس از مداخله دولت چین بازار برق و زغال سنگ این کشور تا حدودی آرام شده است، قیمت‌های انرژی در بازار‌های جهانی به دلیل برودت دما همچنان بالاست.

ادوارد مویا تحلیلگر موسسه اوآندا در یادداشتی نوشت: «پیش بینی سردتر شدن هوا در نوامبرموجب شده تا تجار انرژی خود را برای رشد قابل توجه تقاضا در فصل زمستان آماده کنند.» وی افزود: «فاصله عرضه و تقاضا در بازار نفت بسیار کم است و یکی دو خبر ژئوپلتیک می‌تواند قیمت‌ها را به ۹۰ دلار برساند.»

بانک گلدمن ساکس اعلام کرد، احتمالا قیمت نفت در اواخر سال از پیش بینی ۹۰ دلاری این موسسه فراتر خواهد رفت. این بانک آمریکایی برآورده کرده که تغییر سوخت مصرفی نیروگاه‌ها از گاز به فرآورده‌های نفتی ممکن است روزانه یک میلیون بشکه به تقاضای جهانی نفت بیافزاید.

تقاضا برای مصرف بنزین و میعانات در آمریکا پس از بیش از یک سال کاهش، بار دیگر به سطح متوسط ۵ سال اخیر باز گشته است.

بازار به دقت آمار‌های این هفته دولت آمریکا در خصوص میزان ذخایر نفت را رصد خواهد کرد. بر اساس نظرسنجی انجام شده از تحلیلگران، حجم ذخایر نفت خام این کشور احتمالا در هفته گذشته رشد ۱.۷ میلیون بشکه‌ای داشته است. انتظار می‌رود حجم ذخایر بنزین و میعانات کاهش یافته باشد.

/ تسنیم
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: