bazarnews

کد خبر: ۹۷۹۸۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰

به گزارش بازارنیوز:رئیس پلیس فتا البرز گفت با توجه به استفاده برخی افراد از نرم افزار‌های جعلی واریز پول، مردم باید در صورت فروش کالا حتما حساب خود را کنترل کنند و از واریز وجه مورد نظر از سوی خریدار به حساب خود مطمئن شوند.

سرهنگ رسول جلیلیان: با شیوع کرونا، مردم علاقه بیشتری به خرید‌های اینترنتی پیدا کرده‌اند و همین انگیزه حضور کلاهبرداران در فضای مجازی را افزایش داده است.

وی ادامه داد: با این اوصاف مردم باید با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به خرید‌های اینترنتی اقدام کنند و راه سوء استفاده کلاهبرداران را ببندند.

وی توضیح داد: یکی از مرسوم‌ترین روش‌های کلاهبرداری در فضای مجازی دریافت بیعانه است و، چون خریداران اغلب مبالغ اندکی به عنوان بیعانه پرداخت می‌کنند، در شرایط عدم ارسال کالا توسط فروشنده کمتر برای شکایت اقدام می‌کنند.

این مسئول تاکید کرد: همین مبالغ اندک است که کنار هم جمع می‌شود و سود زیادی به جیب کلاهبرداران سرازیر می‌کند.

سرهنگ جلیلیان با بیان اینکه مردم باید حتما از سایت‌های مطرحی که دارای نشان E نماد هستند خرید اینترنتی انجام دهند تا در صورت بروز مشکل قابل پیگیری باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم باید در زمان تحویل کالا مطابقت آن با تصویری که در سایت دیده‌اند را چک کنند، گفت: خریداران اعتماد بیجا نکنند و پول کالا را بعد از بررسی کالا به حساب فروشنده واریز کنند، چون برخی با بارگذاری تصاویر جعلی از کالا نسبت به فروش کالا‌های بی کیفیت اقدام می‌کنند.

رییس پلیس فتا البرز ادامه داد: با توجه به استفاده برخی افراد از نرم افزار‌های جعلی واریز پول، مردم باید در صورت فروش کالا حتما حساب خود را کنترل کنند و از واریز وجه مورد نظر از سوی خریدار به حساب خود مطمئن شوند.

/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: