bazarnews

کد خبر: ۹۷۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تزریق ۷۶ میلیون دز واکسن در کشور طی دو ماه اخیر رکوردی بی‌سابقه در دنیا است. سلامت نیوز: تزریق ۷۶ میلیون دز واکسن طی ۲ ماه در ایران رکوردی بی‌سابقه در دنیا است

به گزارش بازارنیوز نیوز بهرام عین اللهی روز سه شنبه در مراسم تجلیل از کارکنان ستادی و استانی سازمان بیمه سلامت افزود: در بخش درمان بیماران کرونایی که هزینه هر بیمار ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان بود، بیمه‌ها خوب عمل کردند و حرکت انقلابی در این زمینه ایجاد شد.


وی اظهار داشت: از بیمه‌ها بابت درمان بیماران کرونایی تشکر می‌کنم و تقویت بیمه‌ها از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت است که با تقویت آنها، به کنترل بیماری‌ها برسیم.


عین اللهی ادامه داد: سازمان‌های بیمه‌ای باید به نرم افزار‌های دیجیتالی متصل بوده و هوشمند شوند، لازم است این سازمان‌ها در حوزه بهداشت نیز فعال باشند، زیرا بخش بهداشت و درمان از یکدیگر مجزا نبوده و مکمل یکدیگر هستند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: هزار بیمارستان در کشور داریم و فرآیند‌های بیمارستانی با بیمه‌ها باید دیجیتال باشد تا بتوان همه خدماتی که بر اساس بیمه‌ها ارائه می‌شود قابل رصد و هوشمند باشد.


عین اللهی اظهار داشت: بیمه‌ها بهترین مکان برای نظارت هستند و با ایجاد سیستم نرم افزار و هوشمند بسیاری از مشکلات ارائه خدمات در نظام سلامت حل می‌شود و بیمه‌ها می‌توانند در این زمینه راهگشا باشند.


وی تاکید کرد: اکنون ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی در کشور داریم که خروجی آن ارائه مقاله است و نیاز مردم را حل نمی‌کنند و کارآیی ندارند در حالیکه اگر روی بیمه‌ها سرمایه گذاری کرده و آن‌ها را دیجیتال کنیم می‌توانند در بخش بهداشت و درمان بسیار راهگشا باشند.


به گفته وزیر بهداشت، باید به سمتی پیش رویم که بیمه مرکز تحقیقات دانشگاه‌ها باشد و بصورت پیوسته به وزارت بهداشت متصل شود. وی ادامه داد: هنوز بیمه‌ها را تقویت نکردیم و چندان به روز نیستند، باید نرم افزار جامعی ایجاد شود که نقش بیمه‌ها در پررنگ بوده و با برنامه ریزی پیشگیری از بیماری‌ها را نیز رصد کنیم.


طرح پزشک خانواده مغفول ماندهبه گفته عین اللهی، طرح پزشک خانواده در کشور مغفول مانده و هر حرکتی بدون اجرای این طرح نمی‌تواند پایدار بماند.
وی ادامه داد: تزریق منابع به تنهایی مشکلی ایجاد نمی‌کند بلکه مشکلات نظام سلامت با کمک بیمه‌ها حل می‌شود.


پرداخت ۴۳ درصد هزینه‌های درمان از جیب مردم وزیر بهداشت تاکید کرد: اکنون ۴۳ درصد هزینه‌های درمانی از جیب مردم پرداخت می‌شود که قابل قبول نیست و باید نقش بیمه‌ها در کاهش این هزینه را بیشتر پررنگ کنیم.


سلامت نیوز: تزریق ۷۶ میلیون دز واکسن طی ۲ ماه در ایران رکوردی بی‌سابقه در دنیا است

/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: