bazarnews

کد خبر: ۹۸۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
مدیرعامل فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: محدودیت پروازی شرکت‌های اروپایی زیر ارتفاع ۲۵ هزار پا در فضای کشور که تا تاریخ تا ۸ آبان ماه ۱۴۰۰، معتبر بوده است. بعد از این تاریخ توسط آژانس ایمنی هوانوردی اروپایی برای شرکت‌های هواپیمایی اروپایی تمدید نشد.

بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری گفت: اتحادیه هوانوردی اروپا در خصوص فضای پروازی ایران در ژانویه سال ۲۰۲۰، اطلاعیه‌ای هوانوردی مبنی بر محدودیت پروازی شرکت‌های اروپایی زیر ارتفاع ۲۵ هزار پا در فضای کشور را صادر کرد که تا تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۲۱ برابر با ۸ آبان ماه ۱۴۰۰، معتبر بوده است.

مدیر عامل فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: در جهت رفع و حذف این محدودیت رایزنی‌هایی توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی با شرکت‌های هواپیمایی اروپایی، سازمان‌های هواپیمایی کشور‌های منطقه و اروپا انجام شد.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، امیرمکری تصریح کرد: بر همین اساس از امروز هشتم آبان ماه این محدودیت توسط آژانس ایمنی هوانوردی اروپایی برای شرکت‌های هواپیمایی اروپایی تمدید نشد.

/میزان

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: