bazarnews

کد خبر: ۹۸۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، افراد واکسینه شده ۵ برابر بیشتر از مبتلایان کرونایی در برابر کووید- ۱۹ ایمنی دارند.

به گزارش بازارنیوز: مدیکال اکسپرس، یک مطالعه سراسری از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) نشان می‌دهد که واکسن‌های mRNA کووید-۱۹ نسبت به عفونت قبلی کووید-۱۹ با ایمنی بسیار بیشتری همراه است.
محققان شبکه VISION CDC داده‌های بیش از ۲۰۱۰۰۰ بیماری بستری در بیمارستان را در ۹ ایالت مختلف جمع آوری کردند. حدود ۷۰۰۰ نفر در آن گروه با معیار‌های این مطالعه مطابقت داشتند. این تیم تحقیقاتی تعداد افراد واکسینه نشده‌ای را که بیش از سه ماه قبل از بستری در بیمارستان تست کووید-۱۹ مثبت داشتند و همچنین تعداد افرادی که واکسن فایزر یا مدرنا را دریافت کرده بودند و قبل از ابتلا به کووید-۱۹ تشخیص داده نشده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. تیم تحقیقاتی دریافت به طور کلی، بزرگسالان واکسینه نشده مبتلا به عفونت قبلی کووید-۱۹ حدود پنج برابر بیشتر از افرادی که واکسینه شده بودند، در بیمارستان بستری شدند.

شائون گرانیس، معاون داده و تجزیه و تحلیل در موسسه Regenstrief و استاد پزشکی خانواده در دانشگاه ایندیانا، گفت: این داده‌ها شواهد قدرتمندی را ارائه می‌دهند که نشان می‌دهد واکسیناسیون محافظت برتر در برابر کووید-۱۹ نسبت به تکیه بر ایمنی طبیعی به تنهایی ارائه می‌کند. بسیاری از آن‌ها پرسیده‌اند که اگر قبلا آلوده شده‌اند آیا باید واکسینه شوند یا خیر، این تحقیق نشان می‌دهد که پاسخ مثبت است. Regenstrief داده‌ها و تخصص را به شبکه VISION کمک می‌کند.

/اقتصاد آنلاین

برچسب ها: واکسن ، کرونا ، کووید ۱۹
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: