bazarnews

کد خبر: ۹۸۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
رایزن بازرگانی کنسولگری ترکیه در تبریز با بیان اینکه فرصت همکاری بین زنجان و ترکیه وجود دارد، گفت: باید با یک برنامه مناسب به سمت عملیاتی کردن آن‌ها گام برداشت.

طاهر دینگیل ظهر یکشنبه در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی زنجان در محل اتاق بازرگانی استان با بیان اینکه فرصت همکاری بین استان زنجان و ترکیه وجود دارد، گفت: باید با یک برنامه به سمت عملیاتی کردن آن‌ها گام برداشت.

وی اظهار کرد: آشنایی با ظرفیت‌های ویژه استان زنجان در بخش‌های مختلف، در آینده همکاری دو طرف اهمیت دارد.

رایزن بازرگانی کنسولگری ترکیه در تبریز گفت: استان زنجان دارای ظرفیت‌های بسیار مطلوبی در حوزه‌های مختلف است و اتاق بازرگانی زنجان دارای جایگاه ویژه‌ای می‌باشد و فرصت همکاری دو طرف وجود دارد.

در ادامه این دیدار رئیس اتاق بازرگانی زنجان به زمینه‌های همکاری مشترک استان زنجان و ترکیه اشاره کرد و ابراز داشت: یکی از این زمینه‌ها همکاری در بخش کشاورزی است که می‌تواند برای طرفین مثمرثمر واقع شود.

علی یگانه فرد به تولید بالای زیتون به عنوان قطب کشوری در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در گذشته هیئتی نیز از استان زنجان از ترکیه و شهر ازمیر در این زمینه بازدید کرده و با توجه به ظرفیت‌های دو طرف آمادگی همکاری در این بخش وجود دارد.

وی افزود: در خصوص تولید روغن و همچنین فرآورده‌های جانبی زیتون زمینه همکاری مطلوبی با کشور ترکیه وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه وجود زمینه‌های همکاری مشترک و همسایگی فرصتی برای گسترش همکاری‌های دو جانبه فراهم کرده که به بهترین شکل ممکن باید از آن استفاده کرد، ابراز کرد: برنامه‌ها و اقدامات مشترک باید با یک برنامه و نقشه راه پیگیری و عملیاتی شود و اعزام هیئت‌های تجاری و پذیرش آن نیز از دیگر اقداماتی است که می‌توان در آینده با یک نقشه راه آن‌ها را پیگیری کرد.

یگانه فرد تصریح کرد: ترکیه از شرکای نخست تجاری زنجان است و عمده خاک مورد نیاز استان جهت تولید شمش روی از دو استان کایسری و وان ترکیه وارد می‌شود.

/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: