bazarnews

کد خبر: ۹۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ساز و کار‌های جدیدی به عنوان الگوی مدیریت بازار طراحی کرده‌ایم و از تصمیمات روزمره، مقطعی و موردی به حالت سیستمی می‌رسیم که این الگو تا اخر امسال اکثر محصولات را در بر خواهد گرفت.

به گزارش بازارنیوز: به نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و معاونان وزارت صمت، با بیان این مطلب افزود: ساختار بازار از عوامل مرتبط با بروز و تشدید تورم می‌باشد، برنامه‌ای برای مدیریت بازار داریم که اثرات تورمی مرتبط با ساختار بازار را کاهش خواهد داد.

وی با بیان اینکه بانک‌ها با اضافه برداشت و تسهیلات به رشد نقدینگی دامن می‌زنند، گفت: ما می‌توانیم نقدینگی مازاد و سرگردان را جمع کنیم که در این راستا ۱۵۰ پروژه با ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه تعریف نموده ایم تا با هدایت نقدینگی به کاهش تورم کمک کنیم.

ارتباط دلار با کالای داخلی را قطع می‌کنیم

فاطمین امین همچنین در خصوص بازار ارز و تاثیر قیمت‌های خارجی بر کالا‌های داخل، تصریح کرد: باید تلاش کنیم ارتباط دلار با قیمت‌های بازار‌های داخلی را قطع کنیم و با عوارض پلکانی این ارتباط را اصلاح کنیم و اجازه ندهیم رانت‌های ارزی به داخل منتقل شود.

وی همچنین افزود: روی صادرات تمرکز جدی داریم و می‌خواهیم در ۶ ماهه دوم سال حدود ۵ میلیارد دلار بیش از مدت مشابه سال قبل صادرات انجام شود.

اجرای طرح صندوق‌های ارزی در دستور کار است

وزیر صنعت در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح صندوق‌های ارزی جزو پروژه‌های آینده ما خواهد بود، بیان کرد: مردم دلار‌های خود را در این صندوق‌ها سرمایه گذاری خواهند کرد و ما نیز این منابع را در توسعه تجارت خارجی کشورمان مصرف می‌کنیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: