bazarnews

کد خبر: ۹۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
بازارنیوز خبر می‌دهد؛
مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت ادعای رئیس انجمن صنفی سی ان جی مبنی بر اجازه ندادن روسیه بر برداشت انرژی از ۸ چاه گازی را تکذیب کرد.

اختصاصی بازارنیوز| وزارت نفت ادعای رئیس انجمن صنفی سی ان جی را تکذیب کرد

گروه نفت و انرژی بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ شب گذشته، «اردشیر دادرس» رئیس انجمن صنفی سی‌ان‌جی در گفتگویی مطرح کرده بود که طبق توافق قبلی با روسیه ایران حق برداشت از ۸ حلقه چاه بزرگ گازی در دریای خزر که در محدوده آبی ایران است را ندارد.


«علی فروزنده» مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در گفتگو با بازارنیوز به این مسئله واکنش نشان داده و پیرامون آن اظهار کرد: ایران تنها یک حلقه چاه اکتشافی نفتی در دریای خزر حفر کرده و ما  هیچ چاه و یا حتی میدان گازی در دریای خزر نداریم؛ عمد فعالیت ایران در دریای خزر به فعالیت‌های اکتشافی در حال  انجام خلاصه می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت افزود: نمیدانم منشاء این ادعا از کجاست و وجود ۸ چاه گازی را از چه منبعی مطرح کردند، اما می‌توان گفت عملیات‌های حفاری ایران در دریای خزر در محدوده آب‌های نیمه عمیق بوده و باید خاطر نشان ساخت که این فرایند در جایگاه خود یک امر پیچیده و پر هزینه‌ای محسوب می‌شود .

وی متذکر شد: در حال حاضر ساختار‌های متعلق به وزارت نفت ایران در دریای خزر، تاسیساتی هستند که صرفا ماهیت اکتشافی دارند؛ علاوه بر این باید یادآور شد که ماه پیش «شرکت نفت خزر» هم در واکنش به خبر یکی از رسانه‌های غربی به طور کامل به تشریح این موضوع پرداخته بود.

فروزنده در پایان به اظهارات رئیس انجمن صنفی سی ان جی هم  انتقاد کرد و پیرامون آن گفت: ما هیچ چاه گازی در خزر نداریم؛ رئیس انجمن صنفی سی ان جی متولی توزیع گاز سی ان جی در سراسر کشور است و نمی‌دانم که ایشان در چه جایگاهی در خصوص این موضوع اظهار نظر کرده است چرا که این موضوع یک امر تخصصی بوده و  این وظیفه مدیران بالا دستی وزارت نفت است که پیرامون آن اظهار نظر کنند.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: