bazarnews

کد خبر: ۹۸۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶
مسئول بسیج حقوقدانان گفت: برخی می‌گویند سفارت جزء خاک یک کشور است و لانه جاسوسی نباید تسخیر می‌شد، اما تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یک اقدام پیشگیرانه بود.

به گزارش بازارنیوز: انبارکی مسئول بسیج حقوقدانان گفت:نباید بگذاریم ۱۳ آبان به دلایلی مانند شیوع کرونا به فراموشی سپرده شود و می‌خواهیم مراسم این ایام را با رعایت پروتکل‌ها برگزار کنیم. امام خمینی در این روز تبعید شدند همچنین این روز، روز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.

انبارکی بیان کرد: ما می‌خواهیم امروز اجنایات آمریکا در ایران را نظر حقوقی بررسی کنیم. باید معاونت بین الملل در سازمان بسیج حوقدانان شکل گیرد.

رئیس بسیج حقوقدانان اظهار کرد: جریانی در کشور هست که می‌خواهد جنایات آمریکا در ذهن جوانان تداعی نشود، وظیفه ما این است برای نسل جوان این جنایات را بازخوانی کنیم. حمایت از اقدامات شاه در سرکوب مردم، تاسیس سازمان ساواک، تحمیل کاپیتولاسیون، تحریک صدام برای حمله به ایران از جمله جنایات آمریکا علیه ایران بود، اما تمام این جنایات باعث حماسه آفرینی‌های ملت شریف ایران شد.

انبارکی گفت: فتنه‌های ۸۸ در ایران از نشانه بارز فتنه گری آمریکا است، بد عهدی در برجام، ترور دانشمندان هسته‌ای و ... از جمله این جنایات است. شهادت حاج قاسم از مهم‌ترین جنایات آمریکا بوده است. آمریکا اکنون هم در حال پیاده کردن جنگ هیبریدی و جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما است و ما باید دربرابر این جنگ‌ها مجاهدت انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه بعضی می‌گویند سفارت جزء خاک یک کشور است و نباید تسخیر لانه جاسوسی انجام می‌شد گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یک اقدام پیشگیرانه بود که اگر انجام نمی‌شد اتفاق ۲۸ مرداد تکرار شده و شاه به ایران بازمی گشت، استاد دانشکده حقوقی در آمریکا گفت این اقدام ایرانیان یک اقدام مشروع بود. طبق کنوانسیون ژنو وقتی جنایات شاه برای آمریکا محرز شد باید او را محاکمه می‌کردند، اما به این دلیل که قصد داشتند او را بهایران بازگردانند محاکمه اش نکردند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: