bazarnews

کد خبر: ۹۸۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
رشت - ایرنا - بطور همزمان ۲ پروژه افزایش ظرفیت انرژی برق در شهرستان‌های انزلی و املش با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال صبح امروز چهارشنبه با حضور استاندار گیلان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ، در مراسم امروز ۲ پروژه ترانسفورماتورهای افزایش ظرفیت توان برق شهرستان های انزلی و املش با ۲۴۰ میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال اعتبار با حضور استاندار گیلان در شهرستانهای انزلی و املش افتتاح شد.

پروژه پست "بی بی حوریه" انزلی از ۲ و ۳۰ مگاآمپر به ۲ و ۴۰ مگاآمپر با اعتبار ۲۲۰ میلیارد و ۹۸۵ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۲۰ نفر و پروژه افزایش ظرفیت پست املش از ۲ و ۱۵ مگاآمپر به ۲ و ۳۰ مگاولت آمپر با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۶ میلیون ریال با اشتعالزایی برای ۲۰ نفر افتتاح شد.

استاندار گیلان در آیین افتتاح این ۲ پروژه زیرساختی در حوزه انرژی که در شهرستان انزلی به طور متمرکز انجام شد اظهار داشت: اجرای پدافند غیرعامل در استان موضوعی محوری برای ارائه خدمات مستمر است، زیرا امکانات زیربنایی و زیرساختی مانند برق ارتباط تنگاتنگی با زندگی مردم دارد. 

اسدالله عباسی با اشاره به اینکه امروزه زندگی مردم متاثر به استفاده از زیر ساخت‌ها است ، تصریح کرد: اکثر شبکه های برق در استان گیلان فرسوده می باشد که نیاز به بازسازی گسترده دارد.

وی پدافند غیرعامل را مقابله با حوادث و تهدیدات دانست و گفت: باید آماده دفاع از خود در برابر مشکلات باشیم و زیرساختهای استان را در همه زمینه ها از جمله در بخش های حمل و نقل دریایی ، زمینی ، هوایی و ریلی، هدایت آبهای سطحی، سدسازی ، تنظیم آب و آب بندانها ، پسماند ،‌محیط زیست ، بیولوژیکی ، انباشت زباله استحکام بخشیم. 

استاندار گیلان توجه به اولویت‌های مردم را امری مهم و حیاتی دانست و اظهار داشت : پروژه های زیربنایی در استان باید با سرعت بیشتری به بهره برداری برسند.

معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز گفت : طرح های پدافند غیر عامل در استان گیلان از بین ۲۰۰ پروژه عملیاتی مستخرج کشور دارای رتبه ممتاز است.

رضا کلهر ادامه داد: استان گیلان طی سالهای گذشته نیز در پدافند غیرعامل به لحاظ اجرای طرح ها از استانهای پیشرو و پیشتاز بوده است. 

مدیرعامل برق منطقه گیلان نیز  با بیان اینکه این پروژه ها در طرح جامع پدافند غیرعامل تعریف شده بود گفت: با افتتاح این ۲ پروژه ظرفیت ترانسفورماتورهای انزلی از ۶۰ به ۸۰ مگاولت و پست املش نیز ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

بهمن داراب زاده ادامه داد: این ۲ پروژه به دست متخصیصن استان با موفقیت کامل اجرا و در مدار قرار گرفته است . 

وی گفت: بزودی خط چهار مداره رشت - انزلی - پره سر که با مشکلاتی روبرو بوده است در مدار قرار می گیرد و در سلیمانداراب نیز پست ۶۳ مگاولت در دست اجر می باشد. 

استان گیلان دارای ۱۲ نیروگاه برق با قدرت ۲ هزار و ۸۵۵ مگاوات است.

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: