bazarnews

کد خبر: ۹۸۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
تحقیق جدید دلیل مرگ برخی از افراد در اثر ابتلاء به کووید ۱۹ و زنده ماندن عده‌ای دیگر را فاش کرده است.

به گزارش بازارنیوز: ایونینگ استاندارد نوشت: محققان دانشگاه آکسفورد در تحقیق خود بخشی از دی ان ای را کشف کرده‌اند که ریسک مرگ در نتیجه ابتلاء به ویروس کرونا را دو برابر می‌کند.

 این ژن LZTFL۱ نام دارد و اجازه نمی‌دهد سلول‌های ریه با ویروس کرونا مقابله کنند. علاوه بر آن ژن مذکور ممکن است به نارسایی تنفسی منجر شود. طی این فرایند اکسیژن به اعضای اصلی بدن انسان نمی‌رسد.

به عبارت دیگر تحقیق جدید دلیل مرگ برخی از افراد در اثر ابتلاء به کووید ۱۹ و زنده ماندن عده‌ای دیگر را فاش کرده است.

به نوشته خبرنامه دانشگاه آکسفورد، در تحقیقات پیشین یک دی ان ای روی کروموزوم۳ شناسایی شده بود که ریسک مرگ افراد بالای ۶۵ سال در نتیجه ابتلاء به کووید ۱۹ را ۲ برابر می‌کرد. اما محققان شیوه عملکرد این نشانگر ژنتیک و ارتباط آن با افزایش ریسک را نمی‌دانستند.

در تحقیق جدید که در نشریه «نیچر ژنتیکس» منتشر شده، جیمز دیویس و جیم هیوز از دانشگاه آکسفورد با استفاده از فناوری‌های نوین روی ژنی تحقیق کردند که ریسک بالای مرگ و میر در نتیجه ابتلاء به کووید ۱۹ را در بر دارد.

محققان یک الگوریتم هوش مصنوعی را آموزش دادند تا انبوهی از داده‌های ژنتیک مربوط به صدها نوع سلول از بخش‌های مختلف بدن را بررسی کند. این روند نشان داد سیگنال ژنتیکی مذکور به احتمال زیاد روی سلول‌های ریه تأثیر می‌گذارد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: