bazarnews

کد خبر: ۹۸۵۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
یک فعال بخش خصوصی با اشاره به رفع توقیف محموله های تغذیه ای زنبور عسل(خمیرشیرین) بعد از ۴ سال، درباره سلامت این محصولات هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد دومیرایی، دبیر سابق کارگروه عسل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران با اشاره به رفع توقیف یک محموله خمیرشیرین(از محصولات تغذیه ای زنبور عسل) که از سال ٩۶ تاکنون در انبارهای سازمان تملیکی در توقیف بوده است، گفت: این محموله در سال ٩۵ وارد کشور و در سال ٩۶ به دلیل ابهاماتی که درباره آن وجود داشت، توقیف شد.

وی با بیان اینکه احتمال فساد این محصولات در این مدت بسیار زیاد است، افزود: سازمان دامپزشکی کشور و سازمان استاندارد باید اعلام کنند براساس چه مستنداتی سلامت این محصولات را تایید و اجازه واردات آن را صادر کرده اند.

این فعال صنعت زنبورداری با بیان اینکه محموله مذکور ۵ سال است که توقیف شده، ادامه داد: نحوه نگهداری و حفظ آن نیز در این مدت نامعلوم است و به همین دلیل توزیع آن در بازار بین زنبورداران معلوم نیست چه تبعاتی دارد.

دومیرایی با اشاره به وجود ٨٠ هزار زنبوردار در کشور گفت : حدود ۱۰ میلیون کلنی نیز در کشور ما وجود دارد و ترخیص و توزیع این محموله می تواند سلامت جمعیت زنبورهای عسل و مردم را به خطر بیندازد.

وی از سازمان های غذا و دارو و استاندارد خواست به این مسأله ورود و به طور جد به آن رسیدگی کنند.

مهر/

برچسب ها: عسل ، زنبور عسل ، تغذیه
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: