bazarnews

کد خبر: ۹۸۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز هر تصمیمی که بانک مرکزی بگیرد، در بورس اثرگذار است، گفت: ما از سازمان بورس و آقای عشقی توقع داریم، به بحث نظارت و کنترل و روابط و رانت های اطلاعاتی که موجب می شود عده ای در بورس بهره مند شوند و عده ای آسیب ببینند ورود کند، این موضوع مستقیم به مدیریت بورس و نظارت و کنترل ذاتی مرتبط است.

به گزارش بازارنیوز: محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه 18 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی پس از سخنرانی وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان بورس و برخی نمایندگان مجلس در جمع بندی مطالب مطرح شده گفت: ما درباره بورس یک انتظار و توقع کلی از دولت و یک توقع و انتظار خاص از وزیر امور اقتصادی و دارایی داریم. مردم به سیاست های اقتصادی دولت قبل اعتماد کردند و جمعیت بورس از 4 تا 5 میلیون نفر، امروز به جمعیتی بالغ بر 40 تا 50 میلیون نفر رسیده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: درحال حاضر در بورس از یکسو سهامداران خردی که نه با سرمایه اضافی خود، بلکه با فروش دارایی های ضروری شان وارد بورس شدند و از سوی دیگر سهامدارانی که سرمایه های خود را وارد بورس کردند، روبرو هستیم. در واقع همه افراد حاضر در بورس که جمع عظیمی از مردم بوده و بخشی از آنها قشر محروم هستند، باید مورد توجه قرار گیرند و این موضوع چون سیاست کلان دولت ها بوده، باید امروز هم دولت ها در این بخش پاسخگو بوده و به آن توجه کنند.

وی اظهار کرد: لذا اولین نکته ای که دولت باید به آن عنایت داشته باشد، این است که بازار بورس در کشور بازاری مستقل و تنها نیست و این بازار تحت تاثیر سیاست های اقتصادی دولت است، یعنی بازار پولی، مالی و بازار کار و سیاست ها در تجارت، واردات و صادرات در بازار بورس تاثیرگذار هستند.

 

/آفتاب نیوز

برچسب ها: قالیباف ، بورس ، مجلس
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: