bazarnews

کد خبر: ۹۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
ایران خودرو و سایپا، دو خودروساز بزرگ کشور امروز رسما قیمت محصولات خود را افزایش دادند، این گرانی چه تاثیری بر بورس دارد؟

به گزارش بازارنیوز: بر اساس گزارش کدال امروز ایران‌خودرو و سایپا افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصدی داشتند. این افزایش قیمت بورس را نیز تحت تاثیر قرار داد.

بازار سهام صبح امروز، با بیش از سه هزار واحد افزایش (۰.۲ درصد رشد) در کانال یک میلیون ۴۵۰ هزار واحدی قرار گرفت و سبز آغاز به کار کرد. این در حالی است که به نظر می‌رسد بازار تحت تاثیر افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت ایران‌خودرو و سایپا گروه همچنان روند مثبت روز گذشته خود را ادامه می‌دهد.

شپنا، شبندر و فارس در آغاز بازار امروز بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشتند، به نظر می‌رسد پتروپالایشی‌ها در بازار امروز پیشتاز باشند.

شپنا، خبهمن و شبندر تا کنون پرتراکنش‌ترین نماد‌های بازار بوده‌اند.
فرابورس نیز با حدود ۴۰ واحد رشد در کانال ۲۰ هزار و ۶۱۰ واحد قرار گرفت. نماد‌های زاگرس، سمگا و آریا در آغاز به کار فرابورس امروز تاثیرگذارتر بودند.

همچنین نماد‌های اصلی خودرویی خودرو، خساپا و خپارس، هم به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت الف در خصوص افزایش نرخ فروش، حداقل به مدت یک روز کاری متوقف هستند. به همین دلیل تقاضا برای نماد‌های خودرویی امروز به سمت نماد خبهمن رفته است.

با توجه به تاثیر افزایش قیمت گروه خودرو بر بورس، احتمالا بازار سهام هفته سوم آبان ماه را سبز پوش به اتمام برساند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: