bazarnews

کد خبر: ۹۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار تاکنون ۴ هزار تن تخم مرغ توسط پشتیبانی امور دام وارد شده است.

به گزارش شهرآرانیوز، حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت عرضه تخم مرغ تنظیم بازار اظهار کرد: روزانه ۱۰۰ تن تخم مرغ در غرفه‌های میادین و فروشگاه زنجیره‌ای تهران و ۳۰ تا ۵۰ تن در مراکز استان‌ها با نرخ مصوب هر شانه ۴۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: بنابر آمار تاکنون ۴ هزار تن تخم مرغ توسط پشتیبانی امور دام وارد شده که قرار است به میزان نامحدود با نرخ مصوب در بازار عرضه شود.

کاشانی با اشاره به اینکه قیمت مصوب تخم مرغ بسته بندی در حال بررسی است، بیان کرد: معاونت امور دام و سازمان‌حمایت در حال بررسی قیمت تمام شده تخم مرغ بسته بندی هستند که انتظار می‌رود سازمان حمایت هر چه سریع‌تر اعلام کند، هر چند قیمت پیشنهادی اتحادیه برای قیمت گذاری هر عدد تخم مرغ بسته بندی ۲ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: در حال حاضر عرضه تخم مرغ تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره ای، غرفه‌ها و میادین توسط اتحادیه و پشتیبانی امور دام بیش از نیاز در حال انجام است و همواره این آمادگی را داریم که به هر میزانی که تقاضا وجود داشته باشد، اقدام به توزیع کنیم.

به گفته وی، عدم کاهش قیمت در سطح خرده فروشی‌ها ناشی از مشکلات سیستم توزیع است که به سودی که در نظر گرفته شده، کالایشان را عرضه نمی‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به توزیع تخم مرغ توسط ماشین‌های سیار بیان کرد: در حال حاضر ۵۰ ماشین سیار در سطح شهر اقدام به توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب می‌کنند که پیش بینی می‌شود با ادامه این روند بازار کنترل شود.

وی با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، گفت: روزانه ۳ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که به رغم افزایش سرانه مصرف کمبودی در توزیع نداریم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: با وجود افزایش قیمت سایر محصولات پروتئینی برآورد می‌شود که سرانه مصرف تخم مرغ نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته است، هر چند به طور دقیق سرانه مصرف محاسبه نشده است، اما فروش در سطح خرده فروشی‌ها حداقل ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی در پایان با اشاره به مشکلات و چالش‌های تامین نهاده‌های دامی‌تصریح کرد: در حال حاضر تامین نهاده‌های دامی با مشکلاتی روبروست که امیدواریم به طور منظم نهاده تخصیص یابد چرا که این امر منجر به امنیت خاطر تولید کننده می‌شود. همچنین تولیدکنندگان نگران حذف یا استمرار تخصیص ارز ترجیحی هستند.

باشگاه خبرنگاران/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: