bazarnews

کد خبر: ۹۸۷۱۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
شورای علمای مذهبی اندونزی، استفاده از دارایی‌های مالی رمزنگاری شده را به عنوان ارز برای مسلمانان ممنوع اعلام کرد.

گروه بین الملل بازارنیوز:شورای ملی علمای اندونزی تصمیم گرفته است که استفاده از دارایی‌های رمزنگاری شده به عنوان ارز برای مسلمانان ممنوع باشد.

این شورا پس از پایان نشست روز پنجشنبه خود استفاده مسلمانان از رمزارز را به عنوان ابزار معامله به دلیل ریسک بالای معاملات آن، مورد سوء استفاده قرار گرفتن در شرط‌ بندی‌ها و خطر وارد کردن آسیب اقتصادی، حرام و ممنوع اعلام کرد. البته شورای علمای مذهبی اندونزی خاطرنشان کرده که اگر رمزارزها به عنوان یک کالا یا دارایی رمزنگاری شده بتواند خود را با اصول شریعت هماهنگ کند و سود شفافی نشان دهد، می‌تواند مورد معامله قرار گیرد.

عصررون نیام، رئیس تشریفات مذهبی، گفت که مسلمانان اجازه ندارند ارزهای دیجیتال را به عنوان کالا یا دارایی دیجیتال معامله کنند، زیرا این ارز حاوی عوامل عدم اطمینان، شرط بندی و آسیب‌زننده است.

این در حالی است که تراکنش‌های رمزارز در پنج ماه نخست سال جاری در اندونزی به ۳۷۰ تریلیون روپیه(۲۳ میلیارد یورو) رسید که سهم کمتر از یک درصدی در مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها دارد.

اگرچه سهم اندونزی در ارزش بازار رمزارزها پایین است اما این موضوع می‌تواند سیگنالی منفی برای بازار باشد و سایر کشورهای مسلمان را به عدم استفاده از رمزارزها تشویق کند.

شورای علمای مذهبی اندونزی در کشوری که بزرگترین جمعیت مسلمان جهان را در خود جای داده است، دارای اختیارات قابل توجهی است و وزارت دارایی و بانک مرکزی این کشور در مورد مسائل مالی با آن مشورت می‌کند.

 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: