bazarnews

کد خبر: ۹۸۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: امروز طرح توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ در تهران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل قادری فر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: در طرح توزیع اینترنتی مرغ و تخم مرغ، مرغ منجمد با قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزار تومان و تخم مرغ با نرخ مصوب شانه‌ای ۴۳ هزار تومان درب منازل مناطق ۲۲ گانه تهران تحویل می‌شود.

او افزود: در گام نخست ۳۰۰ تن مرغ منجمد و همچنین ۳۰۰ تن تخم مرغ برای عرضه در تهران در نظر گرفته شده است، اما در گام بعدی تا اواخر آبان ماه عرضه این محصولات در کلان شهر‌های دیگر آغاز می‌شود و در نهایت در هفته نخست ماه آتی این عرضه در همه نقاط کشور که شبکه توزیع با معضل مواجه است، انجام خواهد شد.

قادری فر ادامه داد: در حال حاضر عرضه شامل مرغ منجمد و تخم مرغ است، اما با عرضه سراسری کالا‌های اساسی دیگر مانند برنج و روغن از طریق همین سامانه توزیع خواهند شد.

به گفته او، در نظر داریم تا با تمهیداتی که صورت می‌پذیرد، عرضه مرغ گرم با نرخ مصوب را در دستور کار قرار دهیم و از همان هفته نخست آذرماه این مهم را به انجام برسانیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران افزود: در حال حاضر توزیع از طریق سامانه اینترنتی بازرگام که تحت حمایت یکی از تعاونی‌های روستایی کشور راه اندازی شده، انجام می‌شود، اما از طرح‌های همه کسب و کار‌های نوپای اینترنتی (استارت آپ ها) برای انجام توزیع کالا‌های اساسی استقبال می‌کنیم.

قادری فر گفت: هدف از این اقدام حذف واسطه گری‌ها و رسیدن کالا‌های اساسی با نرخ مصوب به دست مردم است و هیچ هزینه‌ای بابت حمل و نقل از خریداران دریافت نمی‌شود ضمن اینکه اگر مشکلی در کالای خریداری شده وجود داشته باشد، امکان استرداد محصول وجود دارد.

او با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی در عرضه کالا‌های اساسی با آغاز طرح به صورت سراسری وجود ندارد، بیان کرد: مردم می‌توانند از این طریق برخی از کالا‌های مورد نیاز خود را با حذف واسطه‌ها و با قیمت مصوب خریداری کنند.

قادری فر در پایان تصریح کرد: در حال حاضر محصول و کالا‌های اساسی به اندازه کافی در کشور تولید می‌شود و تنها مشکل نقص در شبکه توزیع است که دلال بازی‌ها اجازه نمی‌دهد این کالا‌ها با قیمت مصوب به دست مردم برسد، اما این شیوه توزیع ضمن حذف دلال بازی‌ها اجازه رسیدن محصولات با نرخ مصوب به مردم را می‌دهد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: