bazarnews

کد خبر: ۹۸۹۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اینکه صرفا به قشر خاصی تسهیلات کلان داده می‌شود، اما یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت خان رستم را پشت سر بگذارد اصلا قابل قبول نیست.

به گزارش بازارنیوز، اسماعیل حسین زهی با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکداری، بیان کرد: مجلس در این زمینه آماده همکاری است و اصلاح نظام بانکداری که یکی از مطالبات مردم است را دنبال می‌کند به طوری که به این موضوع ورود پیدا کرده است و هفته گذشته نیز جلسه‌ای با وزیر اقتصاد و بانک مرکزی در این زمینه برگزار شد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما بر پرداخت عادلانه تسهیلات به مردم تاکید داریم، تصریح کرد: اسامی ابربدهکاران بانکی نیز باید در روزنامه‌های کثیرالانتشار و رسانه‌ها منتشر شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه اصلاح ساختار نظام بانکداری یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، خاطرنشان کرد: اینکه صرفا به قشر خاصی تسهیلات کلان داده می‌شود، اما یک جوان برای دریافت وام ازدواج باید هفت خان رستم را پشت سر بگذارد، اصلا قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: سود‌هایی که اخذ می‌شود باید برپایه نظام اسلامی باشد، متاسفانه سیستم بانکداری کنونی بر پایه ربا است و مراجع تقلید نیز از این موضوع انتقاد دارند.

حسین زهی در پایان گفت: مردم نیز مراجعات زیادی به ما داشته و بانکداری اسلامی مطالبه جدی آنان است. اینکه امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای همه مردم به صورت عادلانه فراهم نیست یک تبعیض است که باید با اصلاح نظام بانکی مرتفع شود.

/خبرآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: