bazarnews

کد خبر: ۹۸۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
عضو کمیسیون آموزش در گفتگو با بازارنیوز تاکید کرد؛
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعضای کمیسیون آموزش تاکنون جلساتی را با وزیر پیشنهادی دولت داشته و به نظر می‌رسد وی در قیاس با دو گزینه قبلی از توانمدی بیشتر و برنامه بهتری برای مدیریت وزارت آموزش و پرورش برخوردار باشد.

وزیر پیشنهادی، از توانمندی بالایی برای مدیریت وزارت آموزش و پرورش برخوردار است

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «مهدی اسماعیلی» عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بازار نیوز پیرامون اعطای رای اعتماد به «یوسف نوری»، سومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار کرد: اعضای کمیسیون تخصیصی آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تکیه بر تجربیات و تخصص خود اقدام به برسی رزومه، اهداف و برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش کرده و با برسی نهایی این مولفه‌ها تصمیم نهایی خود در مورد وزیر پیشنهادی را به دیگر نمایندگان اعلام می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: دو گزینه قبلی وزارت آموزش و پرورش علیرغم شایستگی‌هایی که برای حضور در برخی از مسئولیت‌ها داشتند موفق به اخذ رای اعتماد از نمایندگان نشدند و این امر ناشی از پیچیدگی‌های وزارت آموزش و پرورش که انتخاب وزیر برای این وزارتخانه را کمی با حساسیت مواجه می‌کند؛ با برسی کامل رزومه دو گزینه اصلی وزارت آموزش و پرورش کمیسیون تخصصی آموزش به این نتیجه رسید که حضور این عزیزان در آموزش و پرورش می‌تواند مشکلات این وزارتخانه را بیشتر کند.

وی در خصوص جلسات انجام شده با سومین وزیر پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش گفت: کمیسیون جلسه‌ای را با ایشان گذاشته و قرار است روز شنبه نیز کمیسیون تخصصی آموزش و تحقیقات مجددا جلسه دیگری را با گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی‌گری وزارت آموزش و پرورش داشته باشد. اعضای کمیسیون به دنبال آن هستند که توانمندی یک وزیر محرز شود.


اسماعیلی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش دارای سبقه فرهنگی و از بدنه آموزش و پرورش است و علاوه بر آن باید متذکر شد که وی تجربیات لازم برای فعالیت در وزارت آموزش و پرورش را دارد؛ درحال حاضر یکی از خواسته‌های معلمان کشور نیز همین بوده است که وزیر پیشنهادی از بدنه آموزش و پرورش باشد؛ با توجه به مولفه‌های مذکور به نظر می‌رسد وی بتواند رای اعتماد را از نمایندگان مجلس دریافت کند، به هر حال نتیجه نهایی این مسئله محدود به کمیسیون آموزش نیست و تعیین تکلیف وضعیت متصدی آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مشخص می‌گردد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در پایان با ابراز نظر شخصی خود درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: برسی توانمندی و صلاحیت وزارای پیشنهادیف به سوابق و برنامه مدیرتی آن‌ها در وزارتخانه مدنظر بستگی دارد؛ با درنظر گرفتن این دو مولفه، بنده فکر می‌کنم سومین وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پروش به نسبت به دو گزینه قبلی از توانمندی بالا و قابل قبولی برخوردار باشد.

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: