bazarnews

کد خبر: ۹۸۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان مهم‌ترین اقدام ۵۰ ساله آموزش و پرورش ایران است و هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش بازارنیوز: محمد وحیدی، نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با ایکنا از خراسان شمالی، با اشاره به اینکه برای اجرای لایحه رتبه‌بندی در سال جاری ۲۵ هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا می‌کند، اظهار کرد: به میزان توانایی مالی دولت طرح رتبه‌بندی معلمان اجرا می‌شود و اعتبارات مربوط به این طرح در سال ۱۴۰۱ نیز در مجلس بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح رتبه‌بندی معلمان مهم‌ترین اقدام ۵۰ ساله آموزش و پرورش ایران است، تأکید کرد: طرح رتبه بندی معلمان تزاحمی با نظام پرداخت حقوق سایر کارمندان ندارد و این اطمینان را به کارمندان می‌دهیم طرح رتبه‌بندی معلمان به معنای عدم توجه به سایر کارکنان دولت نیست.

وحیدی با اشاره به اینکه اجرای رتبه‌بندی معلمان به معنای توجه به نسل‌های آینده کشور است، افزود: ظرفیت تولید علم و دانش از طریق معلم به دانش‌آموزان منتقل می‌شود و این موضوع نشان‌دهنده اهمیت اجرای رتبه بندی معلمان است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه رتبه‌بندی معلمان هفته آینده در مجلس بررسی می‌شود و تعیین تکلیف این لایحه در آذرماه مشخص می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای تاکید کرد: دولت فرصت شایستگی را در درون نهاد تعلیم و تربیت کشور پایه‌گذاری می‌کند و رئیس جمهور نیز دولت را مکلف به اجرای این لایحه کردند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر گروهی مخالف اجرای این طرح هستند به معنای عدم درک مناسب افراد است و این طرح در بسیاری از کشور‌های دنیا در حالِ اجرا است که اهمیت بسیاری نیز دارد.

/مهر

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: