bazarnews

کد خبر: ۹۹۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
آژانس بین‌المللی انرژی امروز نشان داد که انتظار می‌رود ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال 2026، 95 درصد افزایش یابد و انرژی خورشیدی نیمی از این میزان را تامین می‌کند.

به گزارش بازارنیوز، گزارش آژانس بین‌المللی انرژی امروز نشان داد که انتظار می‌رود ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال 2026، 95 درصد افزایش یابد و انرژی خورشیدی نیمی از این میزان را تامین می‌کند.

این امر با وجود افزایش هزینه مواد مورد استفاده در ساخت پنل‌های خورشیدی و موتورهای بادی اتفاق می‌افتد.

این آژانس مستقر در پاریس در گزارش سالانه خود در مورد بازار انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام کرد که ظرفیت تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر به دومین سطح بالاترین سطح خود در سال 2021 خواهد رسید.

فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی گفت: افزایش رکورد امسال در تولید برق از منابع تجدیدپذیر به میزان 290 گیگاوات، نشانه دیگری از ظهور اقتصاد انرژی جهانی جدید است.

وی افزود: افزایشی که اکنون در قیمت کالاها و انرژی شاهد هستیم، چالش‌های جدیدی را برای بخش انرژی‌های تجدیدپذیر ایجاد می‌کند، اما قیمت‌های بالای سوخت‌های فسیلی، #انرژی‌های_تجدیدپذیر را رقابتی‌تر می‌کند.

گزارش آژانس اضافه می‌کند که ظرفیت تولید برق از منابع انرژی تجدیدپذیر در سال 2026 معادل کل ظرفیت تولید برق جهانی از‌ سوخت‌های فسیلی و انرژی هسته‌ای خواهد بود.

وی افزود که سیاست‌های قوی‌تر دنبال‌شده توسط دولت‌ها و تعهدات کنفرانس آب و هوا در #گلاسکو باعث این افزایش‌ها خواهد بود.

منبع: الاقتصادیه

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: