bazarnews

کد خبر: ۹۹۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اعلام کرد که در نیمه اول سال جاری از این منطقه در استان آذربایجان غربی کالا‌هایی به ارزش ۲.۰۳ میلیارد دلار صادر شده است.

به گزارش بازارنیوز، محمدرضا عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اعلام کرد که در نیمه اول سال جاری از این منطقه در استان آذربایجان غربی کالا‌هایی به ارزش ۲.۰۳ میلیارد دلار صادر شد.

عبدالرحیمی گفت: صادرات محصولات غیرنفتی به ارزش نزدیک به ۲.۱ میلیارد دلار، صادرات گاز به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار، واردات کالا به ارزش ۶۲۰ میلیون دلار و ۱۳.۲ میلیارد دلار ترانزیت از گمرک بازرگان در این منطقه انجام شده است.

وی همچنین بر ظرفیت بالای گمرک بازرگان در تسهیل تجارت خارجی ایران و تجارت بین کشور‌های منطقه تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، ماکو یکی از ۷ منطقه آزاد بزرگ ایران است. این شهر ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز با ترکیه دارد.

از آنجایی که ماکو یکی از جدیدترین و بزرگترین مناطق آزاد کشور است، نیاز به ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه بسیار احساس می‌شود.

با توجه به نقش مهمی که مناطق آزاد در توسعه صادرات و اشتغال ایران ایفا می‌کند، این کشور توسعه مناطق موجود و ایجاد مناطق جدید را نیز با جدیت دنبال می‌کند.

گام‌های زیادی که برای افزایش فعالیت در مناطق آزاد صورت گرفته، نقش بسزایی در رونق صادرات غیرنفتی ایران و سایر بخش‌های اقتصادی شده است.

 

/دانشجو

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: