bazarnews

کد خبر: ۹۹۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
قالیباف درمراسم روز دانشجو گفت: دیگر شاهد بی انضباطی در اقتصاد و بالا رفتن روزانه قیمت‌ها نخواهیم بود که البته ما برنامه هفتم توسعه را برای دستیابی به این هدف در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش بازارنیوز، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت سالروز ۱۶ آذر و روز دانشجو که صبح امروز (دوشنبه ۱۵ آذر) با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و علیرضا منادی سفیدان رییس کمیسیون آموزش مجلس در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، پس از شنیدن صحبت‌های نمایندگان تشکل‌های دانشجویی طی سخنانی گفت: روز ۱۶ آذر نقطه عطفی در تاریخ کشور عزیزمان است نقطه عطفی که نشان داد جوانان این کشور برای استقلال، عزت و پیشرفت این کشور تا پای جان آماده فعالیت، رشادت و مجاهدت هستند.

وی با بیان اینکه امروز امکان برگزاری این نشست‌ها به برکت خون شهدای انقلاب از شهدای ۱۶ آذر تا شهدای هسته‌ای است، خاطرنشان کرد: تحول در حکمرانی یکی از ملزومات امروز کشور است. امروز جمهوری اسلامی در بحث مربوط به بقا، استقلال و امنیت با همان ایده مردم‌سالاری دینی خود را تثبیت کرده و کارنامه خوب به سمت عالی دارد و همه مکاتب انسان ساخته که در دنیا در مخالفت با سنت‌های الهی گام برداشتند در بی‌هویت کردن جمهوری اسلامی از مبانی و ارزش‌های خود شکست خورده‌اند.


رئیس مجلس با بیان اینکه اگر در حوزه‌های اجرایی موفقیتی داشتیم، این موفقیت دقیقا جایی بوده که دانشگاه محور کار‌ها بوده است، تاکید کرد: اگر در این روز در دانشگاه هستیم به این دلیل است که با همه وجود باور داریم که دانشگاه محل به رسمیت شناختن مشکلات و فهم مشکل در کشور است. ما باور داریم که محیط اجرایی محل حل مسائل نیست.

وی افزود: از همه نخبگان کشور برای حل مسئله حکمرانی و نحوه مدیریت کشور دعوت می‌کنم؛ چراکه اگر خواستار اصلاح ساختار بودجه، محرومیت‌زدایی، برقراری عدالت و شفافیت هستیم این مسئله تنها از بستر تحول در عرصه حکمرانی امکان‌پذیر است.

قالیباف خاطرنشان کرد: به عنوان یک رزمنده این کشور به شما می‌گویم اگر سه مسئله شفاف‌سازی، هوشمندسازی و مردم‌سازی را در مسئله حکمرانی محور قرار دهیم، در یک بازه ۵ ساله ثبات اقتصادی حتی با استمرار شرایط تحریمی در کشور امکان‌پذیر است و دیگر شاهد بی انضباطی در اقتصاد و بالا رفتن روزانه قیمت‌ها نخواهیم بود که البته ما برنامه هفتم توسعه را برای دستیابی به این هدف در نظر گرفته‌ایم.

رئیس مجلس با بیان اینکه امروز کشور با سه چالش جمعیت، آب و اقتصاد مواجه است، گفت: از اقتصاد وقتی حرف می‌زنیم به این معنی نیست که صد‌ها چالش را جلوی روی خود بگذاریم بلکه اگر تنها دولت بیش از دخل خود خرج نکند قطعا مشکل خلق پول و نقدینگی در کشور قابل حل است.

رییس قوه مقننه در ادامه به سابقه هوشمندسازی در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و بیان داشت: درست است که امروز در کرسی مجلس درخدمت هستم، اما به عنوان کسی که چند دهه از عمر خود را در عرصه‌های مختلف سپری کرده‌ام. خدمت شما عرض می‌کنم که اگر امروز در هوافضای سپاه موفقیت‌هایی داشتیم از زمانی که من در هوافضای سپاه بودم و از دهه شصت این نیاز ایجاد شد تا امروز دانشگاه عرصه و مبدا پاسخ به نیاز‌ها بوده است. امروز در جمع شما اقرار می‌کنم که دانشگاه محل پیشرفت و پاسخ به نیاز‌ها و مسائل کشور است.


/گسترش

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: