bazarnews

کد خبر: ۹۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
سفیر بلژیک در ملاقات با رئیس اتاق بازرگانی تهران، از تلاش این سفارت برای تقویت مناسبات اقتصادی بنگاه‌های دو کشور خبر داد و تاکید کرد که شرکت‌های بلژیکی طرف همکاری با ایران، به این بازار و ادامه مناسبات اقتصادی با تجار و شرکت‌های ایرانی متعهد هستند.

به گزارش بازارنیوز از روابط عمومی اتاق تهران، جیان‌مارکو ریتزو در گفتگو با رئیس اتاق تهران، به نقش این اتاق در ایجاد تحول در مناسبات اقتصادی و تجاری میان دو کشور اشاره کرد و در همین رابطه، آمادگی سفارت بلژیک و بخش اقتصادی این نهاد را برای استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های اتاق تهران در توسعه مناسبات اقتصادی ایران و بلژیک اعلام کرد.

رئیس اتاق تهران نیز در این ملاقات، با تاکید بر آمادگی این اتاق در همکاری با سفارت بلژیک با هدف تسهیل مناسبات اقتصادی و بازکردن گره‌های موجود، توضیحاتی در رابطه با فعالیت‌ها و ظرفیت‌های اتاق تهران ارائه داد.

مسعود خوانساری همچنین با اشاره به فعالیت مرکز داوری اتاق تهران، یادآور شد که شرکت‌های بلژیکی طی قرارداد همکاری با بنگاه‌های ایرانی، می‌توانند این مرکز را به عنوان داور و حکم میان خود قرار دهند. این در حالی است که به گفته وی، اتاق تهران به تازگی موفق به اخذ کرسی داوری در نهاد اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) شده‌است.

وی سپس، با اشاره به برگزاری وبینار‌های تجاری میان ایران و برخی دیگر از کشورها، که طی دوره تحریم و کرونا، به طور نظام‌مند در اتاق تهران برگزار می‌شود، پیشنهاد برپایی وبینار تجارت ایران و بلژیک با هدف آشنایی و معرفی کسب‌و‌کار‌ها و صاحبان صنایع و بنگاه‌ها دو کشور به یکدیگر را مطرح که مورد استقبال سفیر بلژیک قرار گرفت. در این نشست همچنین رایزنان بازرگانی سفارت بلژیک در تهران، توضیحاتی در رابطه با برنامه‌های بخش اقتصادی این سفارت برای توسعه همکاری‌ها و زمینه‌های کاری میان شرکت‌های دو کشور ارائه دادند.

/ایلنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: