bazarnews

کد خبر: ۹۹۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
امیری، رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های بازرگانی سمنان با بیان اینکه ۳۹ شرکت بیمه‌گر در استان فعالیت می‌کنند، گفت: این شرکت‌ها در سال قبل ۳۸۹ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند.

به گزارش بازارنیوز، هادی امیری در حاشیه جلسه شورای هماهنگی بیمه‌های بازرگانی سمنان با بیان اینکه بازاریابی و فعالیت‌های فرهنگی به خصوص بیمه نامه‌های خرد شامل عمر و حوادث می‌بایست از سوی بیمه‌ها ترویج داده شود، تاکید کرد: ۶۶۴ میلیارد تومان حق بیمه تولیدی در سال ۹۹ در سطح استان به ثبت رسیده است.

وی درباره پرداخت خسارات توسط بیمه‌های مختلف در سطح استان سمنان نیز، توضیح داد: در سال گذشته ۳۸۹ میلیارد تومان خسارت با ضریب ۵۸.۴ درصد در سطح استان سمنان پرداخت شده است.

ترویج اهمیت بیمه
رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه شرایط اقتصادی نیز در کاهش استقبال از بیمه موثر بوده است، تاکید کرد: اهمیت بیمه باید در بین مردم جامعه از همان کودکی آموزش داده و نهادینه شود.

امیری درباره شرایط بیمه استان سمنان بیان کرد: در استان سمنان ۳۹ شعبه شرکت بیمه و یک هزار و ۱۵۱ دفتر نمایندگی فعال است.

وی با بیان اینکه با همه این ظرفیت‌ها هنوز ضریب نفوذ بیمه در استان سمنان کمتر از میانگین کشوری است، ابراز کرد: برای توسعه فرهنگ بیمه در جامعه، به همکاری نهاد‌های فرهنگی و مردم نهاد نیازمندیم.

/بازار

برچسب ها: سمنان ، بیمه ، خسارت
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: