bazarnews

کد خبر: ۹۹۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حوزه فضایی باید سرعت عمل داشته باشیم و معتقدم مسیر‌های میان‌بری برای رسیدن به اهداف بزرگ این حوزه وجود دارد که باید به آن‌ها دست پیدا کنیم.

به گزارش بازارنیوز، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید سازمان فضایی ایران و بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخ‌گویی به شکایات و معارفه نماینده ویژه وزیر در امور امنیت فاوا و مشاور وزیر درتعامل با نیرو‌های مسلح، با اشاره به اهمیت حوزه فضایی و عنایت و اشراف رهبر معظم انقلاب به این حوزه، ابراز امیدواری کرد: با حمایت همه بخش‌ها و حرکت مجاهدانه بتوانیم صنعت فضایی را به ریل شتابان گذشته برگردانیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به بودجه حوزه فضایی برای سال آینده، تصریح‌کرد: با وجود زیرساخت‌های لازم و نیروی انسانی متخصص و متعهد در این حوزه می‌توانیم صنعت فضایی را به صنعتی مترقی و پیشرفته برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره نقش بازرسی در حمایت از مدیران کارآمد و سالم، افزود: بازرسی و حراست دو بال مدیران کارآمد هستند که می‌توانند مسیر را برای حرکت این مدیران باز کنند.

زارع‌پور تاکید کرد: حراست و بازرسی باید چشم بیدار مدیر مجموعه باشند و از مدیران صیانت کنند.

وزیر ارتباطات درباره انتصاب نماینده ویژه خود در امور امنیت فاوا، با اشاره به اینکه این حوزه نیاز به جراحی دارد، گفت: اگر به این حوزه توجه جدی نشود می‌تواند پاشنه آشیل دولت هوشمند و توسعه فناوری اطلاعات باشد، اما تقسیم کاری که در این حوزه در کشور انجام شده شفاف و کارآمد نیست و باید تغییر کند.

وی با اشاره به موافقت رئیس‌جمهوری با تغییر و بازنگری تقسیم کار در حوزه امنیت سایبری، ادامه‌داد: کار ویژه نماینده وزیر ارتباطات در امور امنیت فاوا تهیه پیشنهادات و راه‌کار‌های مناسب برای این حوزه است که باید بخش‌های مختلف وزارتخانه برای این موضوع همکاری کنند.

زارع‌پور درباره انتصاب مشاور وزیر در تعامل با نیرو‌های مسلح نیز گفت: این انتصاب با هدف استفاده از ظرفیت نیرو‌های دفاعی کشور در پیشبرد ماموریت‌های وزارت ارتباطات انجام شده است، زیرا معتقدم باید انرژی همه ارکان نظام برای تحقق ماموریت‌های مربوط به شبکه ملی اطلاعات و صنعت فضایی کشور به‌کار گرفته شود.

وی در پایان این جلسه، مدیران سابق این وزراتخانه را سرمایه‌های این مجموعه و نظام عنوان و بر استفاده از تجربیات و مشاوره آن‌ها در دوره جدید تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، در پایان این جلسه وزیر ارتباطات از «مرتضی براری» رئیس سابق سازمان فضایی کشور و «حمیدرضا رضوانی‌پور» رئیس سابق مرکز بازرسی وزارت ارتباطات تقدیر کرد.

وزیر ارتباطات، همچنین احکام «حسن سالاریه» رئیس سازمان فضایی کشور، «علی بحرینی» رئیس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات، «امیر محمدزاده لاجوردی»، نماینده ویژه وزیر در حوزه امنیت فاوا و «محمد مهدی‌نژاد نوری» مشاور وزیر در تعامل با نیرو‌های مسلح را ابلاغ کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: