bazarnews

کد خبر: ۹۹۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
یک کارشناس بازار سهام عنوان کرد: عمده رفتار بازار امروز متاثر از نوسانات قیمتی دو سهم خودرو و خساپا بود. حال باید دید طبق زمزمه‌های مثبتی که دیروز از بودجه به گوش رسید، لایحه برای بورس خوش‌خبر خواهد بود یا نه؟

امروز لایحه بودجه ۱۴۰۱ تقدیم مجلس می‌شود، آینده بازار سهام تا حدود زیادی به بودجه بستگی دارد. حال باید دید طبق زمزمه‌های مثبتی که دیروز از بودجه به گوش رسید، لایحه برای بورس خوش‌خبر خواهد بود یا نه؟

پیمان حدادی در این رابطه گفت: عمده رفتار بازار دیروز متاثر از نوسانات قیمتی دو سهم خودرو و خساپا بود. با توجه به بازگشایی این دو سهم دیروز با افزایش عرضه گروه خودرویی مواجه بودیم.

وی ادامه داد: نرخ بهره بین‌بانکی دیروز کاهش جزئی داشت. این موضوع یکی از موارد چالش‌برانگیز هفته‌های گذشته بود که این هفته از سر راه بازار کنار رفت. موضوع مذاکرات نیز برای بازار مهم است. اخبار ضد و نقیضی از طرفین مذاکره‌کننده می‌رسد که فعالان بازار سرمایه را محتاط کرده است.

حدادی تصریح کرد: بازار سهام امروز تا حد زیادی به لایحه بودجه ۱۴۰۱ بستگی دارد. شایعاتی مبنی بر کاهش عرضه اوراق توسط دولت و همچنین ثبات نرخ خوراک پتروشیمی منتشر شده که سیگنال مثبتی است.

این کارشناس بازار سهام عنوان کرد: اگر به همین منوال اتفاقات مثبتی در لایحه بودجه بیفتد یا دست کم اتفاقات بدی که فعالان بازار سهام در انتظار وقوع آن هستند نیفتد، به نظر می‌رسد قیمت‌های منفی احتمالی امروز در نیمه بازار امروز به مثبت تبدیل شود و نسبت به دیروز افزایش حجم معاملات داشته باشیم.

حدادی خاطرنشان کرد: باید دید بودجه ۱۴۰۱ چه اثراتی بر قیمت ارز خواهد داشت. چرا که این موضوع نیز بورس را متاثر می‌کند. با توجه به اخباری که تا الان رسیده به افزایش حجم معاملات و مثبت شدن نماد‌هایی که دیروز با افت مواجه بودند، خوش‌بین هستم.

/ایسکا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: