bazarnews

کد خبر: ۹۹۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
سید ابراهیم رئیسی امروز با حضور در صحن علنی مجلس، به صحبت درمورد بودجه ۱۴۰۱ پرداخت که بخشی از سخنان وی به موضوع بازار سرمایه اختصاص یافت؛ اما رئیسی درباره بورس چه گفت؟

به گزارش بازارنیوز: سید ابراهیم رئیسی امروز با حضور در صحن علنی مجلس، به صحبت درمورد بودجه ۱۴۰۱ پرداخت که بخشی از سخنان وی به موضوع بازار سرمایه اختصاص یافت؛ اما رئیسی درباره بورس چه گفت؟

 رئیسی در جلسه علنی مجلس با اشاره به لزوم اصلاح ساختار بودجه و کار جهادی برای رفع مشکلات فعلی، اظهار داشت: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ رشد اقتصادی ۸ درصدی هدف‌گذاری شده که باید در سال آینده محقق شود؛ لذا توسعه توازن بخش‌های مختلف ضرورت دارد.

 

رئیسی درباره بورس چه گفت؟

وی افزود: دولت قبلی، اقتصاد را به برجام و تصمیم بیگانگان گره زده بود، اما این دولت قصد دارد با بهره مندی از ذخایر و ظرفیت‌های موجود به ویژه نیروی انسانی متخصص، مشکلات را حل کند.

رئیس جمهور ادامه داد: در شرایط کنونی، جذب سرمایه گذاری به میزان استهلاک نمی‌رسد، رشد اقتصادی در حد ۰.۴ درصد بوده و افزایش هزینه‌های بیش از ۱۰ برابری مردم را رنج می‌دهد. در لایحه بودجه پیشنهادی به ثبات اقتصادی که موجب امنیت خاطر تولید کننده و مصرف کننده، توجه شده که لازمه آن بودجه بدون کسری، عدم استقراض از بانک مرکزی، انضباط مالی بانک‌ها و عدم افزایش پایه پولی است.

رئیسی یادآور شد: آثار اداره امور بدون استقراض از بانک مرکزی نزولی شدن شیب تورم است که باید این شاخص، تک رقمی شود. هدف دیگر دولت، عادلانه‌تر کردن نظام پرداخت برای کارکنان است. زیرا طبقات مختلف جامعه از بی عدالتی‌های فعلی رنج می‌برند و در بودجه پیش بینی شده که چگونه می‌توان به این مهم دست یافت.

وی در ادامه صحبت‌هایی را پیرامون بازار سرمایه نیز انجام داد. رئیسی درباره بورس گفت: در بودجه سال آینده، کاهش استقراض دولت از بازار سرمایه، افزایش نسبت مالیات از ۵.۴ تا ۶.۹ درصد در نظر گرفته شده و تبدیل صندوق کارآفرینی به صندوق عدالت و پیشرفت و فروش اموال مازاد در دستور کار است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: همواره تولید باید مورد حمایت و کاهش مالیات‌ها در دستور کار قرار دارد. اگر صندوق تثبیت بازار، فعال شود به بورس کمک خواهد شد. همچنین تلاش برای مدیریت نقدینگی از مسائل و مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا دست در جیب مردم کردن به پایان برسد و دست دلالان کوتاه شود.

وی در پایان عنوان کرد: اگر بودجه سال آینده به درستی پیش برود، می‌تواند پایه محکمی برای سال‌های آینده باشد تا کشور هر سال شاهد رشد اقتصادی بیشتر باشد.

/فارس

برچسب ها: رئیسی ، بورس ، رئیس جمهور
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: