bazarnews

کد خبر: ۹۹۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
امروز در بازار خودرو نیز مانند روز‌های گذشته با افزایش قیمت رو به رو شد.

با توجه افزایش کارخانه‌ای محصولات با نوسانات زیادی همراه است. قیمت خودرو در بازار علاوه بر افزایش قیمت کارخانه به تغییر قیمت دلار هم واکنش میدهد و با افزایش قیمت دلار افزایش پیدا می‌کند. قیمت خودرو در بازار به یکی از دغدغه‌های افرادی که متقاضی خرید خودرو هستند تبدیل شده است. قیمت خودرو در بازار به حدی رسیده است که بسیاری خرید خودرو را از اولویت‌هایشان خارج کرده‌اند.

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا امروز یکشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ افزایشی یک تا پنج میلیون تومانی داشت. سمند EF ۷ دوگانه سوز با دو میلیون افزایش نسبت به روز گذشته به ۳۴۰ میلیون تومان رسید. دنا تیپ یک و تندر ۹۰، پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب ۲۵۵ و ۴۰۵ میلیون تومان به فروش رسیدند. رانا LX با سه میلیون افزایش نسبت به روز گذشته به ۲۴۸ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دنده‌ای با همین نرخ افزایش به ۳۵۸ میلیون تومان رسید. قیمت پژو ۴۰۵ هم امروز با افزایش سه میلیون تومانی از ۲۶۵ میلیون تومان گذشت.


قیمت محصولات سایپا امروز یکشنبه ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۰ نسبت به روز گذشته افزایشی یک تا سه میلیونی را تجربه کرد. کوئیک دنده‌ای با یک میلیون افزایش به ۱۹۶ میلیون تومان رسید. پراید ۱۱۱ با دو میلیون افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۷۸ میلیون تومان رسید. پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ هم امروز یک میلیون تومان افزایش یافت و به ترتیب ۱۶۱ و ۱۵۱ میلیون تومان بود. ساینا هم با سه میلیون افزایش امروز به ۱۸۶ میلیون تومان رسید.قیمت محصولات ایران خودرو در بازار آزاد
وانت آریسان ارزان‌ترین خودرو تولیدی ایران‌خودرو در بازار آزاد محسوب می‌شود و در دسته وانت‌های تک‌کابین قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین خودرو سواری تولید شده ایران‌خودرو در بازار آزاد رانا Lx است. رانا با موتور TU ۵ از نظر پیشرانه با خودرو‌های ۲۰۶ تیپ پنج، پژو پارس، پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ رقابت دارد. با وجود توقف تولید رانا، نسخه به روزرسانی شده رانا پلاس توسط ایران‌خودرو روانه بازار شد. بعد از رانا Lx، پژو ۴۰۵ و سمند Lx ارزان‌ترین محصولات داخلی ایران خودرو به حساب می‌آیند. در سوی مقابل گران‌ترین خودرو داخلی ایران‌خودور دنا پلاس توربو اتوماتیک است.

دنا پلاس توربو اتوماتیک از موتور EF ۷ توربو بهره می‌برد و مجهز به جعبه دنده شش سرعته است. همچنین جدیدترین خودرو داخلی ایران‌خودرو تارا دنده دستی است و همین حالا دومین محصول گران‌قیمت ایران‌خودرو به شمار می‌رود. همچنین قرار است نسخه اتوماتیک تارا به زودی وارد بازار شود. پژو پارس اتوماتیک نیز ارزان‌ترین محصول ایران‌خودرو با جعبه دنده اتوماتیک است. بین مدل‌های مونتاژی ایران‌خودور پژو ۵۰۸ بیشترین قیمت را دارد و کنار سوزوکی گرند ویتارا اتوماتیک در دسته خودرو‌های گران‌تر از یک میلیارد قرار می‌گیرد.


قیمت محصولات سایپا در بازار آزاد
پراید ۱۳۲ ارزان‌ترین خودرو سایپا است. پراید وانت قیمت بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های خانواده پراید دارد و پراید وانت پلاس نیز از کوئیک دنده‌ای و ساینا دنده‌ای قیمت بیشتری دارد. تیبا به عنوان جایگزین پراید روانه بازار شد و در حال حاضر مدل صندوقدار این خودرو ارزان‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود. بعد از تیبا صندوقدار، ساینا دنده‌ای ارزان‌ترین خودرو در حال تولید توسط سایپا محسوب می‌شود. ساینا دنده‌ای در واقع نسخه به روزرسانی شده تیبا است. تیبا دو یا تیبا هاچبک بعد از تیبا صندوقدار و ساینا، ارزان‌ترین خودرو تولید شده سایپا هستند.

همه تولیدات داخلی سایپا از جمله تیبا، تیبا ۲، ساینا، کوئیک، ساینا s، کوئیک در بخش پیشرانه یکسان هستند. این خودرو‌ها به یک پیشرانه ۱۵۰۰ سی سی و جعبه دنده پنج سرعته مجهز شده‌اند. به گزارش فرارو، گران‌ترین خودرو تولید داخل سایپا در بازار آزاد شاهین است. شاهین جدیدترین خودرو تولیدی سایپا نیز به شمار می‌رود. شاهین از نظر پیشرانه دارای همان موتور تیبا است که برای جبران توان ناکافی به توربو مجهز شده است. تنها خودرو شرکت ساییپا با جعبه دنده اتوماتیک، کوئیک اتومات است. کوئیک اتوماتیک پلاس هم به تنها پیشرانه تولید شده سایپا یعنی M ۱۵ مجهز شده است. بین مدل‌های مونتاژی سایپا نیز سیتروئن C ۳ و کیا سراتو قیمت بیشری دارند.


/پیشنهاد ویژه

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: