bazarnews

کد خبر: ۹۹۸۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
بازارنیوز گزارش می‌دهد؛
با توجه به پیش‌بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین‌بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ ۴۲۷.۰ هزار میلیارد ریال اقدام کرد.

گزارش عملیان اجرایی سیاست‌های پولی بانک مرکزس+ جدول

به گزارش گروه بورس، بانک و بیمه بازارنیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مشروح این گزارش عملکرد بانک مرکزی در عملیات‌های سیاست‌های پولی و مالی به شرح زیر است:

گزارش عملیان اجرایی سیاست‌های پولی بانک مرکزس+ جدول

بانک مرکزی در چارچوب مدیریت نقدینگی مورد نیاز بازار بین‌بانکی ریالی، عملیات بازار باز را به صورت هفتگی و موردی اجرا می‌کند. موضع عملیاتی این بانک (خرید یا فروش از طریق ابزار‌های موجود) بر اساس پیش‌بینی وضعیت نقدینگی در بازار بین‌بانکی و با هدف کاهش نوسانات نرخ بازار بین‌بانکی حول نرخ هدف، از طریق انتشار اطلاعیه در سامانه بازار بین‌بانکی اعلام می‌شود. متعاقب اطلاعیه مزبور، بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند در راستای مدیریت نقدینگی خود در بازار بین‌بانکی، نسبت به ارسال سفارش‌ها تا مهلت تعیین شده از طریق سامانه بازار بین‌بانکی اقدام کنند.

 

گزارش عملیان اجرایی سیاست‌های پولی بانک مرکزس+ جدولبانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از اعتبارگیری قاعده‌مند (دریافت اعتبار با وثیقه از بانک مرکزی) مشروط به در اختیار داشتن اوراق مالی اسلامی دولتی و در قالب توافق بازخرید با نرخ سقف دالان نرخ سود (۲۲ درصد) استفاده کنند.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: