bazarnews

کد خبر: ۹۹۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱
محمدی گفت: طرح‌های تامین مسکن شهری در ۴۳۵ شهر با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر با مشارکت بنیاد مسکن هدفگذاری شده است.

به گزارش بازارنیوز، مهدی محمدی در نشست بررسی مشکلات طرح‌های اقدام ملی مسکن استان فارس در شیراز افزود:بررسی مشکلات و موانع طرح اقدام ملی مسکن مهر و واگذاری طرح‌های ملی مسکن موضوع این نشست است.

او وعده تامین زمین برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن درشهر‌های با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر داد و گفت: زیر ساخت‌های اولیه برای اجرای این طرح‌ها کلید خورده و آماده شده است و اکنون شاهد شتاب بخشی در اجرای آن هستیم.

مدیر کل طرح‌های مسکن ملی بنیاد مسکن کشور اضافه کرد: بنیاد مسکن از آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن مجری طرح در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار جمعیت بوده که افزوده شدن شمار قابل توجهی مسکن ملی در استان‌های مختلف بیانگر اقدام جدی این نهاد در زمینه مسکن و توسعه مسکن شهری است.

محمدی همچنین با اشاره به اینکه ۲۸ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهر‌های کوچک توسط بنیاد مسکن در دست اجراست افزود: مقرر است بنیاد مسکن سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در روستا‌ها و شهر‌های کوچک نوسازی و مقاوم‌سازی کند که در برنامه امسال حدود ۵۰ درصد معادل ۹۶ هزار واحد در مراحل اجرا قرار دارند.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن نیز در این نشست ابراز داشت: هر چند در سال‌های اخیر منابع مالی تامین مسکن شهری محدود شده است، اما این محدودیت بر کیفیت کار بنیاد مسکن در ساخت مسکن برای اقشار مختلف اثری نگذاشته است.

محمد رسول پروری افزود: برای تامین مسکن شهری مسوولیت اجرای طرح در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر به بنیاد مسکن واگذار شده است، استان فارس بیش از ۱۰۰ شهر کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد ۴۴ هزار نفر در شهر‌های استان فارس برای تامین مسکن ملی نام نویسی کرده اند، ۱۱ هزار نفر واجد شرایط هستند و شرایط حدود سه هزار نفر در حال بررسی است.

او اضافه کرد: در این طرح بنیاد مسکن مسوولیت اجرایی ندارد و صرفا سیاستگذاری و نظارت می‌کند، زمین طرح‌های تامین مسکن از سازمان راه و شهر سازی در اختیار بنیاد قرار می‌گیرد و بنیاد مسکن با مشارکت پیمانکاران طرح را کلید می‌زند. بسیاری از طرح‌ها با مشارکت مردم اجرایی شده است، بنیاد مسکن برای اخذ پروانه ساختمانی نیز مشارکت دارد.

/yjc

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: