bazarnews

کد خبر: ۹۹۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
سفارت روسیه در ایران در مورد تحریف سخنان میخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین از سوی برخی از رسانه‌های فارسی زبان بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش بازارنیوز.
متن این بیانیه به این شرح است: «ترجمه تحریف شده سخنان آقای میخائیل اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در خصوص مسئله سانتریفیوژ‌ها در واحد‌های هسته‌ای در ایران به زبان فارسی توسط نشریه رادیو فردا توجه سفارت روسیه در ایران را به خود جلب نمود. در حقیقت دیپلمات روسی سخنان ذیل را اظهار نمود: "با این سانتریفیوژ‌ها چه باید کرد؟ گزینه خارج کردن و گزینه انهدام وجود دارد. گزینه انبار کردن آن در اراضی ایران و قرار دادن آن تحت ضمانت آژانس بین المللی انرژی اتمی، مهر و موم کردن و ... نیز وجود دارد. در خصوص انتخاب این گزینه‌ها میتوان به توافق رسید. این فقط یکی از ده‌ها مسئله‌ای است که باید حل شود. "

امیدواریم که رادیو فردا جهت اجتناب از سوء تفاهم و اطلاعات متناقض، من بعد نسبت به ترجمه بیانات نمایندگان روسی منصفانه‌تر عمل نماید.

لازم به یادآوری است که در طول چندین سال پروسه مذاکرات برجام، هیچ کدام از میانجی‌های بین المللی برای دستیابی و حفظ این توافق بیشتر از روسیه عمل ننموده است.
به مترجمین رادیو فردا پیشنهاد می‌نماییم که زبان روسی را بهتر بیاموزند.»


/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: