bazarnews

کد خبر: ۹۹۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
رئیس جمهور در جلسه هئیت دولت تاکید کرد؛
رئیس جمهور در جلسه هئیت دولت وزارت بهداشت را موظف به مقابله با هرگونه کمبود دارو و افزایش احتمالی قیمت این قبیل محصولات کرد.

وزارت بهداشت با فوریت هرگونه کمبود دارو و افزایش احتمالی قیمت آن را پیگیری کند

گروه بهداشت و درمان بازارنیوز؛ «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری کشورمان صبح روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به مباحث مربوط به کمبود برخی دارو‌ها گفت: وزارت بهداشت با فوریت هرگونه کمبود دارو و افزایش احتمالی قیمت آن را پیگیری کرده و اجازه ندهد هیچ‌گونه نگرانی برای مردم ایجاد شود.

رئیسی در ادامه سخنانش به قرار گرفتن ردیف اعتبارات مصوبات سفر‌های استانی در زیر مجموعه سفر‌های نهاد ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: این تغییر باعث ایجاد سوءتفاهم شد و این تصور را دامن زد که پول‌ها خرج سفر‌های رئیس جمهور می‌شود، در حالی که سفر‌های دولت جزء کم هزینه‌ترین سفر‌ها است و اعتبارات مذکور برای انجام پروژه‌های مصوب در سفر‌های استانی می‌باشد و سازمان برنامه و بودجه در فرآیند تصویب نهایی قانون بودجه، ترتیبی اتخاذ نمایند که این بخش از اعتبارات خارج از اعتبارات نهاد و در ردیف مناسب پیش بینی گردد.

رئیس جمهور همچنین اظهار داشت: حوزه فعالیت معاونت امور زنان و خانواده از محوری‌ترین و اساسی‌ترین موضوعات مورد توجه دولت و نظام جمهوری اسلامی است و بودجه و اعتبار مورد نیاز این معاونت باید در ردیف‌های مربوطه تامین شود.

رئیسی با تاکید دوباره بر ضرورت تنظیم پیوست عدالت برای تمام تصمیمات و مصوبات دستگاه‌های دولتی و به ویژه بودجه، تصریح کرد: هیچ تصمیم و اقدام ما نباید خلاف عدالت باشد.

رئیس جمهور همچنین از همه مسئولین و دستگاه‌های دولتی خواست برای تشریح و توضیح عملکرد دولت به ویژه تبیین باید‌ها و نباید‌های لایحه بودجه تلاش کنند و خاطرنشان کرد: کاری که تاکنون برای تبیین عملکرد دولت و از جمله لایحه بودجه ۱۴۰۱ انجام شده به هیچ وجه کافی نیست و همه اجزای دولت باید نسبت به این مهم احساس مسئولیت کنند.

رئیسی به موضوع آلودگی هوای تهران و شهر‌های بزرگ اشاره کرد و اظهار داشت: حداقل ۱۸ دستگاه در زمینه مقابله با آلودگی هوای شهر‌ها مسئولیت دارند و هر ساله به خصوص در ایام سرد سال که وضعیت آلودگی هوا شدت می‌گیرد، مباحثی در این رابطه مطرح می‌شود، اما باید اقدامات عملی و اثرگذار انجام شود.

رئیسی به موضوع انتشار اخبار پرداخت حقوق‌های نجومی در برخی دستگاه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در برخورد با حقوق‌های نجومی قاطع و مصمم است و در هرکجا که با ارائه مستندات موضوع به اثبات برسد در جهت اصلاح آن با فوریت اقدام می‌شود.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: