bazarnews

کد خبر: ۷۹۸۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مصوبه های جدید شورای عالی بورس به تاسیس شرکت های تامین سرمایه با مجوز بانک مرکزی تاکید کرد و گفت: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای مالی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه شود.

در جلسه شورای عالی بورس، تصمیم هایی مانند تخصیص حداقل ۵۰ درصد از مجموع ۲۰ درصد نصاب سهام به سهام عدالت، افزایش حداقل اوراق دولتی در نصاب ها از ۱۰ به حداقل ۲۵ درصد و افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری با در آمد ثابت از ۳۰ به ۵۰ هزار میلیارد تومان اتخاذ شد.
در کنار چنین تصمیم هایی مصوب شد، بانک مرکزی مسایل مربوط به صدور مجوز برای صندوق های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای مالی مرتبط با بانک ها را تسریع و تسهیل کند. 
همچنین مقرر شد، امکان تاسیس صندوق برای بانک های فاقد صندوق، فراهم و اجازه تاسیس بیش از یک صندوق برای بانک ها نیز صادر شود.
تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه به بانک مرکزی
«حسن قالیباف اصل» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مصوبه جدید شورای عالی بورس در این خصوص افزود: در آخرین جلسه شورای عالی بورس که شامگاه دوشنبه ( ۲۶ آبان ماه سال جاری) با حضور رئیس بانک مرکزی برگزار شد، مقرر شد تا بانک مرکزی شرایط را برای بانک ها جهت سهامداری در شرکت های تامین سرمایه تسهیل کند.
وی اظهار داشت: در بند ب ماده ۱۴ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مصوب سال ۱۳۹۶ مقرر شد تاسیس آن دسته از شرکت های تامین سرمایه که دارای سهامدار بانکی هستند، نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی باشد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای مالی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه شود.
وی افزود: در صورتی که یکی از بانک ها به دنبال تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه است می تواند درخواست تاسیس چنین شرکتی را به بانک مرکزی ارائه کند. 

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: