bazarnews

کد خبر: ۸۰۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
سال هاست که آخرین جمعه ماه نوامبر در بسیاری از فروشگاه های کشورهای آمریکایی و اروپایی با حراجی بزرگ همراه شده است، حراجی معروف به بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه که چندسالی است به کشور ما رسیده است. امسال اما موسم این حراجی در شرایطی فرا رسیده که وضعیت قرمز کرونایی در شهرهای کشورمان منجر به اعمال محدودیت های شدید برای اکثر صنوف و تعطیلی آنها شده و همین موضوع حراج جمعه سیاه را معطوف به فضای مجازی کرده است. رییس پلیس فتای تهران بزرگ در این خصوص به شهروندان هشدار داده است.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به رویداد حراج جمعه سیاه در فضای مجازی گفت: چندسالی است که برخی از فروشگاه ها اقدام به حراجی محصولات خود در این تاریخ می کنند، این موضوع در کشور ما بیشتر در فضای مجازی و فروشگاه های آنلاین دیده می شود و به همین دلیل نیز لازم است که شهروندان هنگام خرید از این فروشگاه ها مواردی را مدنظر قرار دهند.
وی با بیان اینکه مهم ترین اصل در خریدهای اینترنتی، انجام خرید از فروشگاه های دارای مجوز و تایید شده است، گفت: بهترین شیوه برای شناسایی فروشگاه های دارای مجوز خرید، نشان ای-نماد است. این نشان حتما باید در سایت ها درج شده و کاربران هنگام خرید باید توجه داشته باشند که پس از کلیک بر روی این نشان، آدرس درج شده در لینک مذکور را با آدرس اصلی سایت تطبیق داده و مشخصات فروشنده را نیز بررسی کنند.
معظمی گودرزی ادامه داد: در این روز افرادسودجو و فرصت طلب ممکن است اقدام به تبلیغات گسترده در فضای مجازی کرده و رقم ها و تخفیف های باورنکردنی و اغفال کننده را برای محصولات خود پیشنهاد دهند. متاسفانه ممکن است کاربران نیز با این تصور که مبلغ یا تخفیف اعلام شده متعلق به حراج است و فرصتی کم تکرار را به دست آورده اند به سرعت وارد این سایت شده وسفارش خود را ثبت کنند، درحالی که همانطور که تاکید شد قبل از هرگونه خرید باید ای-نماد را چک و بررسی کنند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: