bazarnews

کد خبر: ۹۲۵۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۷
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های آی سی یو بیمارستان های این استان کاملا پر شده است گفـت:بالغ بر ۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند.

دکتر فرهاد سلطانی اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و ۵۶۰ بیمار در بخش های عادی و ۴۶۰ بیمار در بخش آی سی یو بیمارستان های خوزستان تحت مراقبت می باشند.

وی افزود: در حال حاضر با شرایط بحرانی و نگران کننده ای خصوصا در برخی از شهرستان های شمالی خوزستان رو به رو هستیم لذا انتظار داریم مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: روند بیماری در اهواز در چند روز گذشته ثابت بوده ولی در سایر شهرستان ها شرایط خوبی نداریم و در وضعیت قرمز به سر می بریم.

وی در خصوص کمبود پرستار در برخی از نقاط استان افزود: برای رفع این مشکل پرستاران را از مراکزی به مراکز دیگر جابه‌جا کردیم همچنین نیروهایی که متقاضی گذراندن طرح خود بودند و نوبت آن‌ها نشده بود به کار گرفته شدند تا بتوانیم پاسخگوی بیماران کرونایی باشیم.

سلطانی همراهی مردم در کنترل بیماری را بسیار موثر دانست و گفت: از مردم انتظار داریم رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته و از حضور در نشست های خانوادگی پرهیز کنند تا بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.

در حال حاضر ۱۶ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی و هشت شهرستان نارنجی هستند.

ایرنا/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: