bazarnews

کد خبر: ۱۰۵۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، عدم تفکیک میان منتخبان اصلی و ذخیره سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را به مهم‌ترین عامل در ایجاد ابهام در اعلام نتایج تخصیص خودرو بیان کرد.

جزئیاتی جدید از ابهامات قرعه کشی خودرو/ منتخبان اصلی و ذخیره سامانه تفکیک نشده بودند

گروه صنعت، معدن وتجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «صدیف بیک‌زاده» رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پیرامون ابهامات پیش آمده در اعلام نتایج تخصیص خودرو از طریق سامانه یکپارچه توضیح داد: برای رفع دغدغه‌های ایجاد شده برای کسانی که به عنوان منتخب ذخیره مشخص شده‌اند، هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا در قالب سازو کار مشخصی، فرآیند تحویل خودرو با طرح‌هایی مانند فروش فوری، فوق‌العاده و پیش‌فروش که توسط خودروسازان اعلام شده است و منتخبان نیز برای آن‌ها ثبت نام کرده‌اند، پیگیری شود و برای آنان از سوی وزارت صمت تخصیص خودرو در قالب این طرح‌ها، انجام شود.


وی افزود: تعیین منتخبان ذخیره به این سبب بود که اگر به هر علتی منتخبان اصلی، فرآیند خرید خودرو را در زمان تعیین شده تکمیل نکرده یا وجه را واریز نکنند، این افراد جایگزین شوند؛ اما در سامانه یکپارچه، نفر اصلی یا ذخیره بودن مشخص نشد و متأسفانه اطلاع‌رسانی نادرست از سوی برخی خودروسازان نیز بر این ابهامات دامن زد و نگرانی‌ها را دوچندان ساخت.


رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بیان کرد: تغییر رویه تخصیص خودرو، اعمال نظارت‌های شدید و شفاف‌سازی نیز فشار مضاعفی را بر سیستم جدید تخصیص خودرو وارد کرده بود که پیش از این، کنترل‌ها و نظارت به این حد نبوده است.


وی با اشاره به بررسی وضعیت تخصیص خودرو، یادآور شد: در فرآیند تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه طراحی شده، قرار بود در گام نخست کنترل‌ها و نظارت‌های لازم انجام شود تا متقاضیان دارای شرایط به عنوان منتخبان اصلی تخصیص خودرو معرفی شوند.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: