bazarnews

کد خبر: ۹۹۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از پیش‌بینی اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومانی برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد و گفت: ۷۳۳ هزار نفر از فرهنگیان مشمول طرح رتبه‌بندی معلمان می‌شوند.

به گزارش بازارنیوز به نقل از خانه ملت، علی نیکزاد در خصوص زمان بررسی طرح رتبه بندی معلمان در صحن مجلس شورای اسلامی، گفت: موضوع مذکور با همکاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز یکشنبه هفته جاری همزمان با تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ توسط رییس جمهور در دستور کار صحن قوه مقننه قرار می‌گیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم از ابتدای مطرح شدن موضوع رتبه بندی معلمان ضمن اعلام موافق، بر تصویب و اجرای این مهم تاکید جدی داشته اند، اظهار کرد: البته باید توجه داشت برای اینکه این لایحه مشمول اصل ۷۵ قانون اساسی نشود، با دولتمردان رایزنی های جدی و مستمری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: نماینده ویژه دولت در این موضوع اعلام کرد با توجه به اهمیت موضوع و پیگیری های مکرر نمایندگان، مقرر شد تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان در یکسال برای اجرای رتبه بندی معلمان اعتبار پیش بینی شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در قوه مقننه در خصوص زمان اجرای این طرح، تصریح کرد: پس از نهایی شدن قانون، این مصوبه از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ قابل اجرا خواهد بود؛ همچنین مربی پایه یک دانشگاه تهران مبنای حداقل ۸۰ درصد حقوق برای معلمان منظور خواهد شد.

نیکزاد افزود: همچنین برای شش ماه دوم سال جاری اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار و پانصد میلیارد تومان برای پیش بینی شده و اعتبار سال آتی نیز در لایحه بودجه در نظر گرفته می‌شود.

وی در ادامه گفت: طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت آموزش پرورش، تمامی معلمان سراسر کشور که معادل ۷۳۳ هزار و ۶۳۸ نفر هستند، مشمول این موضوع قرار می‌گیرند.

دولت اعلام کرد منابع مالی ندارد اما نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد، نمایندگان تاکید داشتند این موضوع باید اجرایی شود لذا با توجه به وضعیت مالی دولت سیزدهم و بدهی های برجای مانده دولت قبلی، دولت‌مردان تلاش کردند اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومانی را محقق کنند که بیانگر تعامل قوه مجریه و قوه مقننه است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: