bazarnews

کد خبر: ۷۵۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
سرپرست جدید وزارت صمت:
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فراوانی کالا‌ها در کشور، گفت: هیچ کسری در حوزه ذخایر کالا‌های استراتژیک وجود ندارد.

 گروه کشت و صنعت بازارنیوز: «جعفر سرقینی»، سرپرست وزارت صمت، امروز (چهارشنبه) ‌ در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در عین حال در تلاش است تا روی قیمت کالاها تمرکز کرده و تا آنجایی که ممکن است به مردم کمک کند.

وی گفت:‌ یکی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه تامین ماسک است تا به وفور و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد.

سرقینی، در ادامه با اشاره به مشکلات پیش آمده در بازار فولاد در هفته‌های اخیر، تاکیدکرد: اینکه فولاد ایران بخواهد به صنایع خارج از کشور رونق ببخشد هنر نیست، بلکه باید ابتدا به صنایع داخلی رونق بخشیده و سپس مازاد آن صادر شود.

به گفته وی، با تصمیمات جدید که در حوزه فولاد اتخاذ شده و با بخشنامه جدید ابلاغ شده، جلوی صادرات آن دسته از تولیدکنندگانی که تولیدات خود را در بورس عرضه نکرده و صادرات را به تامین داخل ترجیح دادند، گرفته خواهد شد.

سرپرست وزارت صنعت ادامه‌داد: از تاریخ قید شده در این بخشنامه، هر گونه صادرات فولاد و محصولات فولادی اعم از شمش، بیلت، مقاطع فولادی و غیره، منوط به تامین بازار داخل خواهد بود و به این ترتیب به‌زودی فولاد در داخل کشور فراوان شده و قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

وی اضافه‌کرد: واحدهای تولیدی مکلفند ۶۰ درصد تولیدات خود را در بورس عرضه کنند و ۴۰ درصد دیگر را مجازند تا در داخل عرضه کرده یا صادر کنند.

سرقینی، توجه به شعار «جهش تولید» ‌ را در صدر برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران آن عنوان کرد و ادامه‌داد: آمارها حاکی است که در چهار ماهه امسال با وجود شرایط سخت تحمیل شده بر کشور در بسیاری حوزه ها عقب نمانده و حتی رشد هم داشتیم.

به گزارش ایرنا، شنبه گذشته (۲۵ مردادماه)، رئیس‌جمهوری با صدور حکمی جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: