bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تداوم روند تعادلی بازار سهام در هفته نخست خرداد ماه، گفت: پیش‌بینی می‌شود که به واسطه برخی از اخبار مهم سیاسی، توجه بازار در این هفته به سمت سهام‌های ریالی معطوف شود.

پیش‌بینی بورس در هفته نخست خرداد ۱۴۰۲/ جلب توجه سهام ریالی، شرکت‌های سیمانی و دارویی در این هفته

گروه بانک و بورس بازارنیوز _ سعید ترکاشوند؛ «نوید خاندوزی» کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بازارنیوز پیرامون روند بورس در هفته نخست خرداد ماه اظهار کرد: بازار سهام در این هفته به دلایل مختلفی همچون انتشار گزارش عملکرد ۱۲ ماهه و یا حتی یک ماه اخیر شرکت‌ها در مجامع و همچنین تعطیلات روز‌های آتی، روند متعادلی را مانند هفته‌های قبل تجربه می‌کند. البته باید این نکته را هم یادآور شد که بسته به نوع صنایع شرکت‌ها و وضعیت آنها، روند تعادلی بازار تا حدودی متفاوت خواهد بود.


این کارشناس بازار سرمایه افزود: به عنوان مثال، این احتمال وجود دارد که در حوزه صنعت خودرو، شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا گزارش سالانه خوبی نداشته باشند، اما در عوض شرکت‌های قطعه‌سازی از گزارش‌های سالانه خوب و مثبتی برخوردار باشند.


وی همچنین درباره نماد‌های مورد توجه این هفته بازار سهام هم توضیح داد: پیش‌بینی می‌شود که به واسطه برخی از اخبار مهم سیاسی، توجه بازار در این هفته به سمت سهام‌های ریالی معطوف شود. علاوه بر این، انتظار می‌رود که به دلیل گزارش‌های عملکرد مثبت، گروه‌های سیمانی و دارویی در این هفته توجه فعالان بازار سرمایه را به خود جلب کنند.


خاندوزی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شاخص‌کل بورس تا پایان خرداد ماه مجدداً به عدد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد بر می‌گردد یا خیر، گفت: نمی‌توان به طور دقیق در این باره پیش‌بینی کرد، اما در خوش بینانه‌ترین حالت ممکن و به دلیل کاهشی نبودن وضعیت چند روز اخیر بازار سهام، انتظار می‌رود که این موضوع در پایان این ماه محقق شود.


این کارشناس بازار سرمایه همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بورس مجدد با اصلاح مواجه می‌شود یا خیر، توضیح داد: بازار دیگر اصلاح قیمتی تجربه نمی‌کند؛ اگر هم چنین مسئله‌ای تکرار شود، ماهیت آن، اصلاح زمانی خواهد بود.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: