bazarnews

کد خبر: ۴۳۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت:
احمدعلی کیخا گفت:وزیری که زیر بار ظلم به کشاورزان رفته باید استیضاح شود و در راستای حمایت از تولید سوال می‌کنیم.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز : احمدعلی کیخا در جریان سفر به استان خراسان رضوی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی این استان، اظهار داشت: این شورا محل گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی است تا مسائل و مشکلات خود را برطرف و در صورت وجود اختلاف نظر در تفسیر قانون مجلس آن را حل کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور هلند به تنهایی ۸۰میلیارد دلار صادرات محصولات کشاورزی دارد، گفت:  کل کشور کره جنوبی از نظر وسعت به اندازه استان سمنان است اما در میان ۲۰کشور برتر اقصاد جهان حضور دارد، قصد نداریم بگوییم مجلس مقصر نبوده و یا دولت را بی تقصیر بدانیم بلکه عملکرد مجموعه در طول سال‌های گذشته این نتیجه را داشته است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای ظرفیت یک میلیارد و دویست میلیون دلاری زعفران کشور چه اقداماتی صورت گرفته است، متاسفانه اتاق بازرگانی نیز دولتی فکر می‌کند، ادامه داد: به شیرهای نفت متصل هستیم و متاسفانه هیچ ضرورتی را برای فکر کردن به تولید نمی‌بینیم در حالی که کشاورزی در الگوهای و مدل‌های توسعه می‌تواند موتور محرک باشد زیرا مواد خام ایجاد می‌کند.

پایین نگه داشتن نرخ ارز به کشاورزان آسیب وارد کرده است

وی با تاکید بر اینکه برای حمایت از ۵ تولید کننده تجهیزات مرغداری اجازه واردات تجهیزات نمی‌دهد آیا با این شرایط قصد رقابت با مرغداران ترکیه‌ای را داریم، عنوان کرد: در حال حاضر به واسطه کاهش نرخ ارزش پول کشور بازار مبادله تغییر کرده و بازار صادرات محصولات فراهم شده است، در طول ۴۰سال گذشته با پایین نگه داشتن قیمت ارز به کشاورزان و تولید کنندگان آسیب وارد کرده‌ایم.

نمایندگان چشم و گوش مردم هستند 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیری که زیر بار ظلم به کشاورزان رفته باید استیضاح شود و در راستای حمایت از تولید سوال می‌کنیم، تصریح کرد: بر اساس عرف بین المللی و قوانین کشور نمایندگان چشم و زبان مردم هستند اما عقل آنها نیستند، وظیفه داریم به گروه‌های مرجع مانند اتاق‌های بازرگانی رجوع کنیم.

توسعه کشاورزی بر مبنای علم نیست

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: در توسعه کشاورزی بر مبنای علم تصمیم گرفته نمی‌شود، با این رویکرد که هر کسی فکر می‌کند مخزنی از پول وجود دارد و هر کس بیشتر از آن برداشت کنند موفق‌تر بوده نمی‌توانیم به توسعه اقتصادی و کشاورزی دست پیدا کنیم


خانه ملت

نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تلگرام صفحه خبر