bazarnews

کد خبر: ۵۵۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
وزیر صنعت اعلام کرد؛
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که قیمت ١٠٠قلم کالا هرروز رصد مى شود گفت: ایجاد سامانه توزیع کالا در سطح کشور در دستور کار قرار دارد.

گروه کشت و صنعت بازارنیوز: رضا رحمانى امروز در مراسم روز ملى اصناف با اشاره به نقش اصناف در ایجاد تولید گفت: سال گذشته برای ایجاد ۲۵۰ هزار شغل جدید در حوزه اصناف هدفگذاری و محقق شد و همچنین سال گذشته صدور پروانه‌های صنفی ۱۲ درصد رشدداشت که نمایانگر این است که ما به وعده هاى خود عمل کرده ایم.

به گفته رحمانى، رونق تولید راهبرد اصلی امروز برای حل مشکلات کشور است و این راهکاری تجربه شده در تمام دنیا است.

وزیر صنعت با بیان این که اصناف حلقه واسط تولیدکننده و مصرف کننده است، تصریح کرد: اصناف نقدینگی را از مصرف کننده دریافت کرده و به چرخه باز می‌گردانند و هر بخش این چرخه معیوب باشد تولید با مشکل مواجه می‌شود.

رحمانی درباره بخش‌های تولید خاطرنشان کرد: در هر تولید سه مرحله وجود دارد که شامل مواد اولیه، نقدینگی و بازار مصرف می‌شود؛ در واقع بدون این سه مرحله تولید قابل انجام نیست.

وزیر صنعت درباره هفت محور برنامه این وزارتخانه توضیح داد: رونق تولید و توسعه ساخت داخل اولین محور تولید است و همچنین فعال سازی ظرفیت‌های خالی و راکد نیز جزو برنامه‌های محور اول است.

به گفته رحمانی، محور دوم رونق صادرات و به ویژه صادرات به کشور‌های همسایه است.

افتتاح بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه معدنی در سال جارى

این مقام مسئول با اشاره به محور سوم وزارت صنعت یعنی معادن و صنایع معدنی اظهار کرد: امسال بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه مس و فولاد و آلومنیویم و صنایع غیرفلزی افتتاح خواهد شد؛ به عنوان مثال پروژه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری آلومنیوم جنوب بالای ۹۵ درصد پیشرفت داشته و آماده بهره برداری است.

رحمانی به ترتیب فناوری، کسب و کار، تامین مالی و ساماندهی لجستیک تجاری و بازرگانی داخلی را محور‌های بعدی این وزارتخانه اعلام کرد.

به گفته وی از ۳۶ برنامه، سه برنامه در حوزه صادرات و ۱۲ برنامه در حوزه بازرگانی داخلی است

وزیر صنعت گفت: نرم افزاری ایجاد شده که از طریق آن روزانه قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی و پرمصرف رصد شده و قیمت آن آنلاین منتشر می‌شود تا مردم قیمت را بدانند، علیرغم این بعضی اوقات توزیع کننده‌ها قیمت‌ها را بالاتر عرضه می‌کنند.

واگذارى دو خودروساز بزرگ به بخش خصوصى

 وزیر صمت گفت:کارهاى واگذارى ایران خودرو و سایپا در حال پیگیرى است و این دو شرکت حداکثر تا سال ٩٩به بخش خصوصى واگذار مى شوند.
برچسب ها: رحمانی ، خودروسازی ، صمت
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر