bazarnews

کد خبر: ۵۵۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
نایب رئیس اتاق ایران و چین مطرح کرد:
حریری از عدم اطلاع مردم از صنعت نفت کشور انتقاد کرد و گفت:  طی پنجاه چند سال اخیر کدام گزارش از قرارد‌ادهای نفتی  را دارید؟  آن زمان دوره پهلوی بوده، طرف برای اینکه ملت را سیاه کند، می‌خواستند بنشینند سر چاه نفت، آمدند نفت را ملی کردند. چه ملی کردنی؟ من چه کاره این نفت هستم. ملی شدن یعنی که من  به اندازه خودم حداقل بتوانم گزارش بگیرم.

گروه نفت و انرژی بازارنیوز: نایب رئیس اتاق ایران و چین،  ملی شدن صنعت نفت را یک سیاه کاری دانست و گفت: دوره‌ای در تاریخمان داریم دوره ملی شدن صنعت نفت. یعنی دقیقا روزی که صنعت  نفتمان را دولتی کردیم را ملی شدن می‌گوییم! ببینید چقدر ما میتوانیم مفاهیم را تغییر دهیم. مربوط به این دوره و این حکومت هم نیست.

* در 50 سال اخیر، کدام گزارش از صنعت نفت منتشر شده است؟

حریری از عدم اطلاع مردم از صنعت نفت کشور انتقاد کرد و گفت:  طی پنجاه چند سال اخیر کدام گزارش از قرارد‌ادهای نفتی  را دارید؟  آن زمان دوره پهلوی بوده، طرف برای اینکه ملت را سیاه کند، می‌خواستند بنشینند سر چاه نفت، آمدند نفت را ملی کردند. چه ملی کردنی؟ من چه کاره این نفت هستم. ملی شدن یعنی که من  به اندازه خودم حداقل بتوانم گزارش بگیرم. از زمان پهلوی می‌خواهم عرض کنم، چون می‌خواهم تفکیک قائل نشوم.

* اقتصاد ما قبل و بعد از انقلاب تغییری نکرده است

وی تاکید کرد:اقتصاد ما بعد از انقلاب تغییر نکرده، شاید سیاستگذاران ما تغییر کرده‌اند، اما اقتصاد ما تغییر نکرده است. قبلا یک آدمی بوده به نام شاه، کشور را اداره می‌کرد و هر تصمیمی که می‌گرفته کسی نمی توانسته حرف بزند. حالا یک آدمی به نام دولت تصمیم می‌گیرد.
نظر کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر:
بنر استخدام صفحه خبر
تلگرام صفحه خبر