bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳
قیمت دلار در بازار آزاد در پایان معاملات یک بهمن ماه برابر با ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. در صرافی ملی نیز قیمت دلار ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان ثبت شد.

پیش بینی قیمت دلار در هفته اول بهمن ۱۴۰۰مواضع دولتمردان آمریکایی و پاسخ آن‌ها به درخواست ایران مبنی بر ارائه ضمانت‌هایی مبنی بر عدم خروج مجدد از برجام طی روز‌های اخیر سیگنال‌هایی برای بازار ارز فرستاده که منجر به کاهش و ثبات قیمت دلار در بازار ایران شده است. اما این روند تا کجا ادامه دارد و آیا نرخ دلار همچنان کاهشی است؟

قیمت دلار در بازار آزاد در پایان معاملات یک بهمن ماه برابر با ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. در صرافی ملی نیز قیمت دلار ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان ثبت شد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار‌های مالی می‌گوید: دلار به هسته حمایتی یعنی محدوده ۲۷ هزار تومان رسیده است.


وی ادامه می‌دهد: به نظر می‌رسد کاهش فاصله بین نرخ دلار نیمایی و بازار آزاد از اثرات اخبار وین است.

به گفته نصیرزاده قیمت دلار در هفته آینده در محدوده ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان الی ۲۸ هزار تومان نوسان می‌کند. انتظار یک بازار نوسانی رو‌به بالا داریم.

این کارشناس بازار‌های مالی توضیح می‌دهد: قیمت دلار تا پایین سال کاهش پیدا نمی‌کند. چراکه تقاضا در بازار افزایش یافته است.

وی در نهایت می‌گوید: اگر خبر جدی و جدیدی از مذاکرات مخابره شود آن زمان می‌توان پیش‌بینی جدیدی برای قیمت دلار داشت.

روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی نوشت: آمریکا در پاسخ به درخواست ایران برای ارائه ضمانت درباره عدم تکرار خروج از برجام ارائه راهکار‌هایی جهت اطمینان‌بخشی به ایران را بررسی می‌کند.

ایده‌هایی که واشنگتن در حال بررسی آن‌ها است مواردی مانند ارائه ضمانت‌نامه از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به فهرستی از بانک‌ها و شرکت‌های بین‌المللی را شامل می‌شود.

این روزنامه در ادامه مطلب خود آورده است: در خصوص اینکه چنانچه یک دولت جدید آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را احیا کند چگونه می‌توان در میان فعالان اقتصادی برای مبادله با ایران اطمینان ایجاد کرد، طرح‌هایی روی میز قرار دارد.

تحلیلگران بازار ارز با مثبت خواندن سیگنال‌های موجود معتقدند کاهش قیمت صورت گرفته در نتیجه تاثیر این اخبار بر بازار ارز دیروز بوده است.

از سوی دیگر به دلیل نبود نشانه‌هایی از قطعیت حصول توافق در این مطلب تاثیر ایجاد شده در روند بازار تثبیت نشده و با حمایت معامله‌گران از هسته سخت، نرخ ارز به سطح روز‌های پیشین خود بازگشته است.

/تجارت نیوز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: