bazarnews

کد خبر: ۱۰۱۷۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد که ظرف مدت ۴۸ ساعت ۹۰ درصد سهمیه آرد واحد‌های نانوایی استان کردستان تامین و توزیع شد.

به گزارش بازارنیوز، بارش برف و باران در روز‌های اخیر مشکلات بسیاری را برای شهروندان در سراسر کشور ایجاد کرده است و خبر‌های منتشر شده در چند روز گذشته حاکی از کمبود آرد و نان در برخی استان‌ها از جمله کردستان است. کمبودی که منجر به تشکیل صف‌های طولانی و یا تعطیلی نانوایی‌ها شده است.

در رابطه با این موضوع یزدان سیف_مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به گزارش اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کردستان، اظهار کرد: بارش‌های برف روز‌های اخیر موجب ایجاد اختلال و بروزمشکلاتی از جمله مسدود شدن راه‌های مواصلاتی خیابان‌ها معابر و کوچه‌ها در سطح استان کردستان شد که این موضوع تاخیر در امر آردرسانی و توزیع و تحویل به موقع سهمیه آرد واحد‌های خبازی به ویژه واحد‌های نانوائی شهر سنندج را به دنبال داشت.

وی افزود: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کردستان با تشکیل ستادی متشکل از شرکت‌های حمل و نقل خلیج‌فارس اتحادیه خبازان و ... در محل شرکت یاد شده جهت رصد مسائل و مشکلات حادث شده و پیگیری آن‌ها به صورت شبانه روزی اقدام کرد و در این راستا با هماهنگی مسئولین استانی به ویژه دادستانی مرکز استان نسبت به کارگیری و استفاده از توان نیروی انسانی؛ لجستیک و ناوگان حمل و نقل نیرو‌های نظامی و انتظامی از جمله یگان ویژه ناجا، سپاه پاسداران و ارتش با تلاش شبانه‌روزی نسبت به حمل و تحویل سهمیه آرد بهمن ماه به واحد‌های خبازی اقدام و ظرف مدت ۴۸ ساعت ۹۰ درصد سهمیه آرد واحد‌های نانوایی توزیع و نان مردم تامین شد.

بر اساس اعلام وزارت جهادکشاورزی سیف یادآور شد: با توجه به وضعیت معابر و کوچه‌های شهر سنندج و تپه‌ای بودن برخی محلات و صعب‌العبور بودن آن‌ها به واسطه بارش‌ها و یخبندان، اداره کل غله و خدمات بازرگانی کردستان با استفاده از ظرفیت توان هیات ماشین‌های کوهستان و آفرود استان اقدام به توزیع آرد واحد‌های مستقر در محلات صعب‌العبور کرد به طوری که با همکاری ارگان‌ها و نهاد‌های ذکر شده تا پایان روز سی ام دی ماه (بازه زمانی سه روزه) تعداد ۲۰ هزار کیسه آرد معادل یک چهارم سهمیه بهمن ماه در تعداد ۸۰۰ واحد خبازی از طریق دو واحد آردسازی مرکز استان توزیع شد.

وی با اشاره به این که تأمین، توزیع و حمل آرد سایر شهرستان‌های استان بدون وقفه در حال انجام بوده و مشکل خاصی در این رابطه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در طی چهار روز، میزان آرد توزیعی ویژه واحد‌های خبازی در ۱۰ شهرستان استان کردستان جمعا ۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۴۰ کیلوگرم معادل ۱۱۶ هزار و ۲۴۱ کیسه آرد یارانه‌ای از ۱۶ هزار تن آرد مصرفی معادل ۲۹ درصد سهمیه بهمن ماه بوده است.

/ایسنا

برچسب ها: نانوایی ، نان ، کردستان
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: