bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
وزرات امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به ۱۳ مدیر بانکی دولتی ضرب العجل ۲۴ ساعته با موضوع عدم نیاز به ضامن در پرداخت تسهیلات خرد به کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی تعیین کرد.

در این نامه از مدیران عامل بانک‌ها خواسته شده بخشنامه داخلی متبوع خود و همچنین فرایند و جزئیات اقدام شعب در پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مذکور درج و به نحو مقتضی به اطلاع عمومی مشتریان و مسوولان شعب برسد.

همچنین کلیه وحدهای بازرسی را موظف کرده تا با تشکیل هیات ویژه نسبت به بازرسی سرزده و همچنین نظارت مستمر بر حسن اجرای بخشنامه مذکور اقدام کنند.

وزارت اقتصاد از مدیران عامل بانک‌ها خواسته آدرس سامانه رسیدگی به شکایات آن بانک و آدرس سامانه نظارت مردمی وزارت اقصتاد به نشانی bazresi.mefa.ir را در پایگاه اطلاع‌رسانی و همچنین کلیه شعب بانک به اطلاع مشتریان خود برساند.

علاوه بر این باید تمام شکایات مردمی در خصوص پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن ظرف مدت ۴۸ ساعت رسیدگی شود و علاوه بر برکناری متخلفان احتمالی، مراتب به هیات رسیدگی به تخلفات اداری و حسب مورد به کمیته‌های انضباطی اعلام شود. مراجع رسیدگی موظفند با قید فوریت نسبت به صدور رای اقدام کرده و نتیجه را به این مرکز اعلام کنند.

براساس این گزارش بانک‌های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، پست بانک، قرض الحسنه مهر ایران، ملت، تجارت، رفاه کارگران، صادرات و توسعه تعاون بانک‌هایی هستند که موظف شدند در پرداخت تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ضامن دریافت نکنند و پرداخت تسهیلات براساس اعتبارسنجی افراد باشد. 

/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: