bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
کنفدراسیون صنعت بریتانیا اعلام کرد که پس از کاهش تقاضا برای خدمات حضوری به‌دلیل شیوع سویه اومیکرون کرونا، کسب‌وکار‌های بریتانیا در سه ماه گذشته با کمترین سرعت از آوریل ۲۰۲۱ رشد کردند.

به گزارش بازارنیوز، کنفدراسیون صنعت بریتانیا روز یکشنبه اعلام کرد که پس از کاهش تقاضا برای خدمات حضوری به‌دلیل شیوع سویه اومیکرون کرونا، کسب‌وکار‌های بریتانیا در سه ماه گذشته با کمترین سرعت از آوریل ۲۰۲۱ رشد کردند.
این در حالی است که اقتصاد بریتانیا در ماه نوامبر به سطح قبل از همه‌گیری بهبود یافته بود، اما با نوع بسیار عفونی اومیکرون که منجر به دستورالعمل‌های دولت برای کار از خانه و محدودیت‌های کرونایی در اسکاتلند و ولز شد، آسیب دید.

آلپش پالجا، اقتصاددان کنفدراسیون صنعت بریتانیا، در این باره گفت: خدمات مصرف‌کننده بار عمده محدودیت‌های طرح B و احتیاط عمومی اومیکرون را متحمل شده‌اند و فعالیت در اینجا به‌شدت کاهش یافته است.

شاخص رشد ماهانه این کنفدراسیون که بر اساس نرخ رشد سه‌ماهه از نظرسنجی‌های قبلی از سوی تولیدکنندگان، خرده‌فروشان و سایر مشاغل خدماتی منتشر شده است، کاهش یافت و از ۲۱+ در دسامبر به ۱۲+ در ژانویه رسید.

این پایین‌ترین رقم از آوریل ۲۰۲۱ بود که یک دوره سه‌ماهه را شامل می‌شد و گفته می‌شود دلیل آن تعطیلی رستوران‌ها و خرده‌فروشان غیرضروری به‌دلیل موج قبلی کووید بوده است.

بر اساس این گزارش، موارد ابتلا به کووید‌ــ ۱۹ در بریتانیا از زمان اوج خود در اوایل ماه جاری میلادی یعنی ژانویه به‌شدت کاهش یافته است و اکثر اقتصاددانان فکر می‌کنند که تولید به‌زودی بهبود خواهد یافت.

اما افزایش شدید نرخ تورم برای بسیاری از کسب‌وکار‌ها در ماه دسامبر به بالاترین حد خود در ۳۰ سال اخیر رسید و پیش‌بینی می‌شود در آوریل با افزایش هزینه قبض‌های انرژی خانوار‌ها از ۶ درصد فراتر رود.

/رویترز

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: