bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
رویداد "ارائه نیاز‌های فناورانه صنعت زعفران" با هدف پاسخگویی به چالش‌های فناورانه این صنعت برگزار می‌شود.

به گزارش بازارنیوز، این رویداد به دنبال استفاده از الگوی نوآوری باز و برقراری ارتباط بین نخبگان، فناوران، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازمان‌های صنعتی که دارای چالش‌های فناوری در این حوزه هستند، است. مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف رفع این چالش‌ها، اقدام به برگزاری این رویداد آنلاین در ۸ اسفندماه سال ۱۴۰۰ کرده است.

«پاسخگویی به چالش‌های فناورانه صنعت زعفران»، «بهره‌گیری از تخصص نخبگان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی»، «حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق»، «به هم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری در صنعت زعفران و فرآوری آن» و «برگزاری جلسات مذاکره رودررو پس از ارائه نیازها» مهم‌ترین اهدافی است که برای این رویداد مدنظر است.

به نقل از معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، «فرآوری اولیه زعفران (خشک کردن، بسته بندی، سورت کردن و بوجاری و ...)، یکی از محور‌های تعیین شده برای این رویداد فناورانه است. همچنین فرآوری ثانویه زعفران (استخراج اسانس، عصاره، مواد مؤثره و روغن‌های گیاهی و ...) که یکی از نیاز‌های اصلی این صنعت است، در رویداد فناورانه مذکور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از دیگر محور‌های تعیین شده برای این رویداد می‌توان به «فرآوری نهایی (شامل محصولات بر پایه گیاهی مانند دارو‌های گیاهی، نوشیدنی گیاهی و صنایع آرایشی و بهداشتی و ...)» و «معرفی محصولات با ارزش افزوده بالا در صنعت زعفران» اشاره کرد.

/ایسنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: