bazarnews

کد خبر: ۱۰۲۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۷
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از رویکردهای «وزارت مردم»، اصلاح و تقویت شرایط زیرساختی تعاونی‌ها است تا بستر فعالیت بهتر آنها در کشور فراهم شود.

به گزارش روز یکشنبه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حجت الله عبدالملکی» در نشست هم اندیشی با  شرکت های تعاونی بزرگ‌مقیاس کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری به فعالیت تعاونی ها اعتقاد دارند.

 وی افزود: اگر همه مسوولان کشور به فرهنگ تعاون باور داشته باشند، مسیر حرکتی بزرگ برای فعالیت در این بخش فراهم می شود.

عبدالملکی، خواستار نگاه ویژه مسوولان در سطوح مختلف ملی و استانی به تعاونی ها شد.

وزیر تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی بیان‌داشت: در دولت سیزدهم محوریت با مردم است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدفی جز خدمت به مردم ندارد و در این مسیر تعاونی ها اهمیت بسیار زیادی دارند.

وی ادامه‌داد: در وزارت مردم به طورمستقیم با ۶۵ میلیون نفر از افراد کشور در قالب اقشار مختلف ارتباط وجود دارد که در انجام اقدامات لازم و مرتبط با این حوزه باید مردم نیز در عرصه فعالیت ها حضور داشته باشند.

این عضو کابینه دولت سیزدهم اضافه‌کرد: تعاونی های بسیاری در کشور مشغول خدمت رسانی به مردم هستند، البته تعدادی از تعاونی ها نیز دارای مشکلاتی هستند که باید برای حل مسائل آنها چاره جویی کرد تا در مسیر خدمت رسانی فعال باشند.

عبدالملکی ادامه‌داد: رفع مشکلات و مسائل مرتبط با تعاونی ها به تمامی استان ها ابلاغ شده و معاونت امور تعاون نیز با جدیت پیگیر حل این مسائل است.

وی یاد آورشد: از زمانی که سه وزارتخانه در حوزه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هم ادغام شده‌اند، به اندازه کافی و به میزان ظرفیت‌های تعاون، به این بخش توجه نشده است و در چارچوب اقدامات این دولت تصمیم داریم بخش تعاون را تقویت کنیم.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای تخفیف های مالیاتی تعاونی ها به زودی تصمیم گیری می شود.

ایجاد هم‌افزایی در میان تعاونی‌ها
«مهدی مسکنی»، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: یکی از اهداف برگزاری این گردهمایی ایجاد هم افزایی میان شرکت های تعاونی بزرگ مقیاس است.

وی ادامه داد: باید با مجاهدت در کنار یکدیگر باشیم و مسائل و مشکلات حوزه مرتبط با تعاونی ها را در کشور حل کنیم.

معاون وزیر تعاون اضافه کرد: با بهره مندی از این نشست ها و به اشتراک گذاری تجربیات می‌توان مسائل و مشکلات را شناسایی و برای حل آنها چاره اندیشی  کرد.

در این نشست مدیران عامل شرکت های تعاونی بزرگ مقیاس کشور به بیان مشکلات و مسائل مربوط به تعاونی های خود پرداختند.

/ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: